دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار لئونارد کوهن - Leonard Cohen

لئونارد کوهن

Leonard Cohen

(1967-2016)

لئونارد کوهن Leonard Cohen (با نام کامل Leonard Norman Cohen) خواننده و ترانه‌سرا، نقاش، نویسنده و شاعر مشهور کانادایی است. این هنرمند در سال ۱۹۳۴ در شهر کبک کانادا متولد شد و خوانندگی و موسیقی را تحت نظر مادرش از سنین کودکی آغاز کرد. در سال ۱۹۵۱ وارد دانشگاه شد و با اشعار و نوشته‌های خود به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافت. شهرت اولیه او با ادبیات و شعر حاصل شد، اما پس از مدتی از نوشتار فاصله گرفت و به آوا روی آورد و این آغاز شهرت جهانی این هنرمند در گستره دنیا بود. آثار او گستره زیادی از مضامین از جمله سیاست، جداافتادگی، افسردگی، مرگ و روابط عاشقانه را شامل می‌شود. او با ارائه ترانه‌های مفهومی توانست به شهرتی جهانی دست یابد و به عنوان یکی از نمادهای فرهنگ و موسیقی کانادا مطرح شود. به واسطه تسلط کوهن بر ادبیات و ترکیب ترانه‌های گیرا با صدای گرم، او توانست در گستره بزرگی از کره زمین به شهرت و محبوبیت برسد. نام لئونارد کوهن در تالار مشاهیر موسیقی کانادا، تالار مشاهیر ترانه‌سرایان کانادا و تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شده است و همچنین به بالاترین نشان افتخار ملی کانادا نیز دست یافته است. در سال ۲۰۱۱ این هنرمند پرآوازه کانادایی موفق به کسب جایزه آستوریاس و گلن گولد در رشته ادبیات شد.

لئونارد کوهن از از دهه ۵۰ به ادبیات روی آورد، اما شروع فعالیت حرفه‌ای او در عرصه موسیقی به سال ۱۹۶۷ و ۳۳ سالگی باز می‌گردد. او از زمان شروع فعالیت خود، سیر متنوعی را در آثار خود تجربه کرد و به نوعی با مرور آثار او می‌توان شخصیت او را نیز شناخت. آثار او از موسیقی فولک غربی تا موسیقی شرقی و مدیترانه‌ای را در خود دارد و هر چه جلوتر رفت، ترانه‌های او مضامین اجتماعی بیشتری به خود گرفت. در دهه ۸۰ میلادی او به مدت ۱۰ سال از موسیقی فاصله گرفت و در ابتدای قرن بیست و یکم به دنیای موسیقی بازگشت و تا پایان دوران حیاتش به فعالیت مستمر خود ادامه داد. این خواننده در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود ۱۵ آلبوم استودیویی و ۸ آلبوم اجرای زنده منتشر کرده است. آخرین آلبوم او با نام Thanks For the Dance سه سال پس از مرگش، در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. آثار متاخر او عموما اقبال بیشتری نسبت به آثار متقدم او دریافت کردند و این نشان از بلوغ و تکامل هنری این هنرمند در طول نزدیک به پنج دهه فعالیت دارد.

این هنرمند در سال ۲۰۱۶ بر اثر سرطان خون درگذشت. از او به عنوان یکی از خوانندگان ماندگار سبک فولک یاد می‌شود. او با صدای گرم خود توانست طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا به دست آورد. پس از مرگش یک دیوار در شهر مونترئال کانادا به او اختصاص داده شد و تصویر او بر آن نقش بست. ترانه‌های او بارها توسط دیگر خوانندگان بازخوانی شده است و او تاثیر زیادی بر هنرمندان فولک جهان داشته است. از مشهورترین ساخته‌های لئونارد کوهن می‌توان به ترانه Hallelujah اشاره کرد که به نوعی نماد دوران کاری او محسوب می‌شود و بارها توسط دیگر هنرمندان اجرا و بازخوانی و کاور شده است.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
۱
۲
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :