دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار لایونل ریچی  - Lionel Richie

لایونل ریچی

Lionel Richie

(1968-)

لایونل ریچی Lionel Richie (با نام کامل لایونل بروکمن ریچی جونیور Lionel Brockman Richie Jr.) خواننده، ترانه‌سرا، بازیگر و تهیه‌کننده موسیقی مشهور آمریکایی است. عمده شهرت به‌واسطه ترانه‌ها و تصنیف‌های عاشقانه او در دهه ۸۰ به شهرت و محبوبیت زیادی رسید و توانست به‌عنوان یکی از نمادهای موسیقی این دهه مطرح شود. او فعالیت حرفه‌ای در دنیای موسیقی را با گروه سول کومودورز Commodores آغاز کرد و اولین آلبوم فردی خود را در سال ۱۹۸۲ منتشر کرد. او چه از زمان همکاری با کومودورز و چه پس از آن، یکی از هنرمندان مطرح پاپ بوده است که آثارش همواره مورد اقبال منتقدان و مخاطبان موسیقی بوده‌اند.

لایونل ریچی تا به امروز ۱۰ آلبوم را به‌صورت فردی و ۹ آلبوم را همراه با گروه Commodores منتشر کرده است. این هنرمند پرآوازه در طول دوران پرفروغ کاری ۴ بار برنده جایزه گرمی، یک بار برنده جایزه گلدن گلوب و یک بار نیز برنده جایزه اسکار شده است و همچنین علاوه بر برنده شدن چندین جایزه دیگر در رده‌های مختلفی نامزد دریافت جایزه بوده است.

play
pause
more
download
0:00
0:00
play list pause list
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :