دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار لایونل ریچی  - Lionel Richie

لایونل ریچی (1968-)

Lionel Richie

لایونل ریچی Lionel Richie (با نام کامل لایونل بروکمن ریچی جونیور Lionel Brockman Richie Jr.) خواننده، ترانه‌سرا، بازیگر و تهیه‌کننده موسیقی مشهور آمریکایی است. عمده شهرت به‌واسطه ترانه‌ها و تصنیف‌های عاشقانه او در دهه ۸۰ به شهرت و محبوبیت زیادی رسید و توانست به‌عنوان یکی از نمادهای موسیقی این دهه مطرح شود. او فعالیت حرفه‌ای در دنیای موسیقی را با گروه سول کومودورز Commodores آغاز کرد و اولین آلبوم فردی خود را در سال ۱۹۸۲ منتشر کرد. او چه از زمان همکاری با کومودورز و چه پس از آن، یکی از هنرمندان مطرح پاپ بوده است که آثارش همواره مورد اقبال منتقدان و مخاطبان موسیقی بوده‌اند.

لایونل ریچی تا به امروز ۱۰ آلبوم را به‌صورت فردی و ۹ آلبوم را همراه با گروه Commodores منتشر کرده است. این هنرمند پرآوازه در طول دوران پرفروغ کاری ۴ بار برنده جایزه گرمی، یک بار برنده جایزه گلدن گلوب و یک بار نیز برنده جایزه اسکار شده است و همچنین علاوه بر برنده شدن چندین جایزه دیگر در رده‌های مختلفی نامزد دریافت جایزه بوده است.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
1983
آلبوم موسیقی سول نمی‌شود که کندش کرد Can't Slow Down اثری از خواننده و ترانه‌سرای مشهور و پرآوازه، لایونل ریچی Lionel Richie است. این آلبوم را می‌توان نقطه اوج کارنامه هنری... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1983
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 8
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند