دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار مانو چائو - Manu Chao

مانو چائو

Manu Chao

(1984-)

مانو چائو Manu Chao (با نام کامل خوزه مانوئل توماس آرتو چائو اورتگا José-Manuel Thomas Arthur Chao Ortega) خواننده و نوازنده فرانسوی-اسپانیایی است. او در سال ۱۹۶۱ به دنیا آمده است و از سن ۲۳ سالگی (۱۹۸۴) فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده است. او خواننده‌ای چندزبانه است و آثاری به زبان‌های متعددی از جمله فرانسوی، اسپانیایی، انگلیسی، ایتالیایی، عربی، کاتالانی، گالیسیایی، پرتغال، یونانی و ... اجرا کرده است. او موسیقی با عضویت در گروه‌های پاریسی آغاز کرد؛ اما در ادامه با همکاری برادرش آنتوان چائو Antoine Chao و دوستانش، گروه خودشان با نام مانو نگرا Mano Negra  را در سال ۱۹۸۷ تاسیس کردند. پس از مدتی فعالیت به همراه این گروه و کسب موفقیت در اروپا، مانوئل تصمیم به شروع فعالیت فردی گرفت و از این پس به صورت مستقل کار (در همراهی با گروه شخصی‌اش رادیو بمبا Radio Bemba) خود را دنبال کرد و توانست بیش از پیش نام خود را به عنوان یکی از برجسته‌ترین خوانندگان لاتین مطرح نماید. مانو چائو تا به امروز ۶ آلبوم استودیویی منتشر کرده است.

به روز رسانی : ۱۴۰۱/۰۱/۰۸
سبک ها : ملل - پاپ -
1998
آلبوم موسیقی ملل و پاپ کلاندستینو Clandestino اثری پرانرژی و شاد از مانو چائو Manu Chao خواننده پرآوازه فرانسوی و اسپانیایی است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1998
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 16
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :