دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار میشل لوگران - Michel Legrand

میشل لوگران

Michel Legrand

(1946-2019)

میشل لوگران Michel Legrand (با نام کامل میشل ژان لوگران Michel Jean Legrand) آهنگساز، رهبر اکستر و نوازنده پیانوی جاز بود. او در سال ۱۹۳۲ در خانواده‌ای اهل موسیقی و با ریشه آمریکایی متولد شد. پدر او ریموند لوگران  Raymond Legrand, آهنگساز و رهبر ارکستر بود و مادر او مارس تر میکلیان Marcelle Ter-Mikaëlian خواهر رهبر ارکستر مشهور فرانسوی ژاک هلیان Jacques Hélian بود. خواهد او کریستین لوگران یکی از اعضای The Swingle Singers بود و برادرزاده‌اش نیز حضور فعالی در دنیای موسیقی دارد. او از یازده سالگی وارد هنرستان موسیقی شد، جایی که در آن آهنگساز بزرگی چون نادیا بولانژه Nadia Boulanger نیز به عنوان استاد حضور داشت. او در دو رشته آهنگسازی و نوازندگی پیانو با نمره عالی از هنرستان فارغ‌التحصیل شد و فعالیت در عرصه موسیقی را از سال ۱۹۴۶ آغاز کرد و خیلی زود توانست نام خود را به عنوان آهنگسازی توانمند مطرح نماید.

میشل لوگران برای بیش از ۲۰۰ فیلم آهنگسازی کرد و موفق به کسب ۳ جایزه اسکار و ۵ جایزه گرمی شد. او سابقه همکاری با برخی از مشهورترین کارگردانان موج نوی سینمای فرانسه از جمله ژاک دمی Jacques Demy، ژان لوک گدار Jean-Luc Godard و همچنین بسیاری از کارگردانان غیرفرانسوی مانند برناردو برتولوچی Bernardo Bertolucci، آندری وایدا Andrzej Wajda را در کارنامه دارد. از مشهورترین فیلم‌هایی که او کارگردانی آن‌ها را بر عهده داشته است، می‌توان به چترهای شربورگ The Umbrellas of Cherbourg، آسیاب‌های بادی ذهن تو The Windmills of Your Mind و ... اشاره کرد. این آهنگساز جدا از موسیقی متن، در زمینه موسیقی جاز نیز بسیار فعال بود و بیش از ۱۰۰ آلبوم منتشر کرد. او همچنین در زمینه موسیقی کلاسیک نیز فعالیت‌هایی داشت. از جمله مشهورترین آثار او می‌توان به قطعه من پاریس را دوست دارم I Love Paris اشاره کرد که موفقیت زیادی برای او به همراه داشت. او سابقه همکاری با آهنگسازان بزرگ این سبک از جمله مایلز دیویس Miles Davis و استن گتز Stan Getz را در کارنامه دارد. این آهنگساز و هنرمند سرشناس سرانجام در سال ۲۰۱۹ و در سن ۸۶ سالگی از دنیا رفت.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
0:00
0:00
play list pause list
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :