دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار پیت سیگر - Pete Seeger

پیت سیگر

Pete Seeger

(1944-2014)

پیت سیگر Pete Seeger (با نام کامل Peter Seeger) خواننده و فعال اجتماعی مشهور آمریکایی است. او در سال ۱۹۱۹ در شهر نیویورک متولد شد. پدر او استاد آکادمیک موسیقی بود و همین عاملی شد تا او نیز در همین مسیر گام بردارد. او همچنین در مسیر فعالیت‌های اجتماعی نیز، پای در جای پدر نهاد. پدر او در سال ۱۹۱۸ به‌واسطه سخن‌رانی ضد جنگ ناچار به استعفا شد و پیت سیگر نیز در ادامه فعالیت‌های هنری و اجتماعی، تلاش و عملکرد مشهودی به‌مانند پدرش داشت که اوج آن را می‌توان در قطعه ما پیروز خواهیم شد We Shall Overcome دید. این هنرمند تکرارنشدنی از سن ۲۰ سالگی (۱۹۳۹) فعالیت هنری خود را آغاز کرد و از سال ۱۹۴۰ به همکاری با رادیو پرداخت. اولین آلبوم او در سال ۱۹۴۴ منتشر شد و در طول مدت نزدیک به ۶۵ سال حضور مستمر در دنیای موسیقی، ۵۲ آلبوم منتشر کرد. در تمام طول این مدت او از دغدغه انسانی و اجتماعی خود غافل نشد و آثار درخشانی در موضوعاتی چون مک‌کارتیسم، خلع سلاح جهانی، حقوق مدنی، معضلات فرهنگی و بحران‌های محیط زیستی ارائه کرد. قطعه We Shall Overcome که توسط خوانندگان زیادی همچون Joan Baez بازخوانی شده است، نمادی برای جنبش‌های حقوق مدنی در آمریکا محسوب می‌شود. پیت سیگر در سال ۱۹۴۳ (۲۴ سالگی) با توشی آلین اهتا Toshi Aline Ohta ازدواج کرد، ازدواجی که تا پایان عمر این دو دوام داشت. او یکی از هنرمندان خاص و ممتاز دنیای هنر است؛ هنرمندی که در تمام طول حیاتش، به هنر به‌عنوان پدیده‌ای اجتماعی و تاثیرگذار نگریست و همواره از آن به‌عنوان ابزاری برای بیان مشکلات و معضلات اجتماعی و سیاسی استفاده کرد.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
سبک ها : فولک - ملل -
2005
آلبوم برترین‌های پیت سیگر The Essential Pete Seeger منتخبی از برترین آثار این هنرمند مشهور و تکرارناشدنی دنیای موسیقی است. هر روایتی از موسیقی فولک قرن بیستم، بدون نام بردن... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2005
کیفیت : mp3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 15
دانلود آلبوم
1966-1998
آلبوم موسیقی فولک ترانه‌های خطرناک!؟‌ Dangerous Songs!? اثری پراحساس از پیت سیگر Pete Seeger است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1966-1998
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 21
دانلود آلبوم
1971
آلبوم موسیقی فولک رینبو ریس Rainbow Race اثری خیال‌انگیز از پیت سیگر Pete Seeger است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1971
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :