دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار پی‌یر بولز - Pierre Boulez

پی‌یر بولز

Pierre Boulez

(1954-2016)

پی‌یر بولز Pierre Boulez (با نام کامل Pierre Louis Joseph Boulez) آهنگساز، رهبر ارکستر و نویسنده مشهور فرانسوی است. او متولد سال ۱۹۲۵ در شرق فرانسه است و یادگیری موسیقی و ساز پیانو را از دوران کودکی آغاز کرد. تجربه زیسته او در شرایط جنگی و پس از آن، او را بدل به یکی از مطرح‌ترین چهره‌های موسیقی کلاسیک پس از جنگ کرده است. زیستن در چنین شرایطی او را بدل به فردی ورای موسیقی کرد. او علاقه زیادی به آثار نویسندگانی چون فرانتس کافکا Franz Kafka، مارسل پروست Marcel Proust و جیمز جویس James Joyce داشت و این نویسندگان تاثیر فراوانی در زندگی و آثار هنری او نهاده‌اند. این تفکر فراموسیقایی باعث اثرگذاری و اثرپذیری او از سه تن از فلاسفه مشهور معاصرش، ژیل دلوز Gilles Deleuze، میشل فوکو Michel Foucault و رولاند بارت Roland Barthes شد.

او جدا از آهنگسازی، آثار بسیاری از آهنگسازان معاصر و گذشته را اجرا کرده است که از جمله مطرح‌ترین آن‌ها می‌توان به ریشارد اشتراوس Richard Strauss، گوستاو مالر Gustav Mahler، آرنولد شونبرگ Arnold Schoenberg، ایگور استراوینسکی Igor Stravinsky و ... اشاره کرد. او با بسیاری از ارکسترهای مطرح جهانی همکاری داشت و آثار و اجراهای او را می‌توان در زمره برترین نمونه‌های موسیقی کلاسیک قرن بیستم برشمرد. پی‌یر بولز سرانجام در سال ۲۰۱۶ و در آستانه ۹۱ سالگی از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
سبک ها : کلاسیک -
1996
آلبوم ریشارد اشتراوس: چنین گفت زرتشت و گوستاو مالر: آیین سوگواری Richard Strauss: Also sprach Zarathustra; Gustav Mahler: Totenfeier دو سمفونی ساخته‌شده توسط دو تن از بزرگ‌ترین... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 1996
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
1993
آلبوم موسیقی کلاسیک شونبرگ: سرناد؛ پنج قطعه برای ارکستر؛ چکامه‌ای برای ناپلئون Schoenberg: Serenade; 5 Pieces For Orchestra; Ode to Napoleon اثری از رهبر ارکستر مشهور فرانسوی،... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 1993
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 13
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :