دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار رشید طاها - Rachid Taha

رشید طاها (1980-2018)

Rachid Taha

رشید طاها Rachid Taha (رشید طه) خواننده و فعال اجتماعی الجزایری است. او متولد سال ۱۹۵۸ در شهر سیق الجزایر است و از ۱۹۸۰ و در سن ۲۲ سالگی وارد دنیای موسیقی شد. او فرزند دوران انقلاب الجزایر است و همین امر تاثیر شایانی در ساختار موسیقی او داشته است (از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۸۲ نبرد خونین هفت ساله‌ای میان نیروهای اشغال‌گر و استعمارگر فرانسوی و اسپانیایی به پشتیبانی آمریکا با مردم الجزایر رخ داد که منجر به کشته شدن میلیون‌ها الجزایری شد و سرانجام و پس از طی شدن دوره طولانی مقاومت، این کشور در سال ۱۹۶۲ استقلال خود را به دست آورد).

موسیقی رشید طاها گستره زیادی از سبک‌های مختلف از جمله راک، پاپ، الکترونیک و پانک را در بر می‌گیرد. صدای او را صوتی ماجراجویانه توصیف می‌کنند و به‌واسطه همین صدای متفاوت، تلفیقی از خشم و احساس را در آثار خود ارائه داده است. این خواننده همچنین یکی از اعضای گروه راک پانک راک Carte de Séjour نیز بود. رشید طاها در طول دوران طولانی فعالیت خود ۴ آلبوم را در همراهی با گروه Carte de Séjour و ۱۶ آلبوم را به‌صورت فردی منتشر کرد. این هنرمند محبوب و بین‌المللی سرانجام در ۵۹ سالگی (سال ۲۰۱۸) از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
2019
آلبوم پاپ راک من آفریقایی‌ام Je Suis Africain اثری از خواننده پرآوازه الجزایری، رشید طاها Rachid Taha است. این آلبوم بیانیه یادبود زندگی و به‌نوعی خلاصه‌ای از کارنامه هنری... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند