دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار ریدیوهد - Radiohead

ریدیوهد

Radiohead

(1985-)

ریدیوهد Radiohead یکی از مشهورترین گروه‌های راک فعال در دنیای موسیقی است. این گروه فعالیت خود را از سال ۱۹۸۵ آغاز کرده است و در طول بیش از سه دهه فعالیت مستمر توانسته پای در جای گروه‌های بزرگ این سبک بگذارد. اعضای این گروه را تام یورک Thom Yorke (خواننده، نوازنده گیتار، پیانو و کیبورد)، جانی گرینوود Jonny Greenwood (نوازنده گیتار، کیبورد و اوندس مارتنوت و همچنین تنظیم‌کننده ارکسترال)، کالین گرینوود Colin Greenwood (نوازنده گیتار بیس)، ای اوبراین Ed O'Brien (نوازنده گیتار و هم‌خوان) و فیلیپ سلوی Philip Selway (نوازنده درامز و پرکاشن) تشکیل می‌دهند. اعضای گروه از ابتدا تا به امروز ثابت بوده است. در سال ۲۰۱۱ کلایو دیمر Clive Deamer (نوازنده درامز و پرکاشن) به عنوان نوازنده مهمان در اجراهای زنده به گروه اضافه شد. شروع کار این گروه به دوران دبیرستان باز می‌گردد، جایی که آن‌ها تحت تاثیر معلم موسیقی خود به موسیقی دوران پیشرو و مدرن علاقه‌مند شدند و در مسیر فعالیت مترقی در صنعت موسیقی گام نهادند. موسیقی این گروه پنج نفره ساختاری تجربی دارد و در آن می‌توان از آن به عنوان آلترناتیو راک پیشرفته یاد کرد که المان‌هایی از سبک‌های مختلف از جمله امبینت، الکترونیک، پراگرسیو راک، آرت راک، اکسپریمنتال راک، پست راک و ایندی راک را در خود دارد. مضامین آثار این گروه برآمده از اتفاقات روز و همچنین سبک زندگی انسان معاصر است و در آثار آن‌ها می‌توان رد همان بیگانگی که در آثار اولیه پینک فلوید Pink Floyd شاهد بودیم، را دنبال کرد.

گروه Radiohead اولین سینگل خود با نام خزش Creep را در سال ۱۹۹۲ عرضه کرد و یک سال بعد اولین آلبوم خود با نام پابلو هانی Pablo Honey را در سال ۱۹۹۳ منتشر کرد و با همین آلبوم توانست استعداد و نبوغ خود را به معرض نمایش جهانیان بگذارد. این آلبوم به فروش بسیار خوبی در سطح دنیا دست یافت. آلبوم دوم آن‌ها با نام خمش‌ها The Bends دو سال بعد در سال ۱۹۹۵منتشر شد و روند موفق آلبوم اول را ادامه داد. نقطه اوج کارنامه ریدیوهد اما به دو آلبوم اوکی کامپیوتر OK Computer و کید ای Kid A در سال‌های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۰ باز می‌گردد که ستایش‌های بسیاری را روانه آن‌ها کرد و عموم مراجع نقد موسیقی امتیاز کامل را به آن‌ها اختصاص دادند و از حیث فروش نیز موفقیت‌های تجاری بزرگی را برای گروه به ارمغان آوردند. بسیاری از مراجع موسیقی Kid A را بهترین آلبوم دهه می‌دانند. از آن زمان تا به امروز این گروه بریتانیایی ۵ آلبوم استودیویی دیگر (در مجموع ۹ آلبوم) منتشر کرده است که عموم آن‌ها با اقبال همگانی گسترده‌ای مواجه شده‌اند.

بدون شک گروه ریدیوهد یکی از بزرگ‌ترین گروه‌هایی است که در سال‌های اخیر و چه بسا تاریخ موسیقی ظهور کرده است. بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آثار آن‌ها تا به امروز به فروش رسیده است و آن‌ها برنده جوایز معتبر متعددی نیز شده‌اند. از جمله این جوایز می‌توان به ۶ جایزه گرمی، ۴ جایزه ایوور نوولو (Ivor Novello)، ۹ جایزه گافا (جایزه موسیقی دانمارک)، ۱۰ جایزه NME، ۳ جایزه Q، ۵ نامزدی جایزه مرکوری و ۱۷ نامزدی جایزه بریت اشاره کرد. نام این گروه در سال ۲۰۱۹ وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد. مجله رولینگ استون نام ریدیوهد را در رده ۷۳ در میان ۱۰۰ هنرمند برتر تاریخ موسیقی قرار داده است و همچنین در یک نظرسنجی در این مجله، آن‌ها به عنوان دومین هنرمند برتر (پس از گرین دی Greed Day) دهه اول قرن بیست‌ویکم انتخاب شدند و در همین مجله ۶ آلبوم از ۹ آلبوم این گروه در میان ۱۰۰ آلبوم برتر دهه خود جای دارند (آلبوم Kid A در رده نخست دهه اول هزاره سوم و OK Computer در رده سوم دهه ۹۰ میلادی جای دارد).

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
۱
۲
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :