دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار رینبو - Rainbow

رینبو

Rainbow

(1975-)

گروه رینبو یا رنگین‌کمان Rainbow یک گروه راک بریتانیایی است که کار خود را از سال ۱۹۷۵ آغاز کرده است. این گروه توسط گیتاریست مشهور و تحسین‌شده، ریچی بلکمور Ritchie Blackmore تاسیس شد و به همین سبب بعضا از این گروه با عنوان رینبوی بلکمور نیز یاد می‌شود. گروه Rainbow در گذر زمان چند بار فعالیت خود را متوقف کرده است و دوباره از سر گرفته است. بدون شک ریچی بلکمور یکی از برترین گیتاریست‌های تاریخ موسیقی است و حضور او به تنهایی در هر گروهی برای اعتبار آن کافی است. همچنین حضور هنرمندانی چون رونی جیمز دیو Ronnie James Dio این گروه را بدل به یکی از ممتازترین گروه‌های راک قرن بیستم کرده است.

ترکیب اعضای این گروه در گذر زمان تغییرات زیادی به خود دیده است. در حال حاضر اعضای گروه را رونی رومرو Ronnie Romero (خواننده)، ینس یوهانسون Jens Johansson (نوازنده کیبورد)، باب نووو یا باب کوریانو Bob Nouveau (بیسیست و هم‌خوان) و دیوید کیت David Keith (درامر) تشکیل می‌دهند. رینبو تا به امروز ۸ آلبوم منتشر کرده است که منجر به فروش ۲۸ میلیون نسخه‌ای آثار آن‌ها شده است.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
0:00
0:00
play list pause list
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :