دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار رینبو - Rainbow

رینبو (1975-)

Rainbow

گروه رینبو یا رنگین‌کمان Rainbow یک گروه راک بریتانیایی است که کار خود را از سال ۱۹۷۵ آغاز کرده است. این گروه توسط گیتاریست مشهور و تحسین‌شده، ریچی بلکمور Ritchie Blackmore تاسیس شد و به همین سبب بعضا از این گروه با عنوان رینبوی بلکمور نیز یاد می‌شود. گروه Rainbow در گذر زمان چند بار فعالیت خود را متوقف کرده است و دوباره از سر گرفته است. بدون شک ریچی بلکمور یکی از برترین گیتاریست‌های تاریخ موسیقی است و حضور او به تنهایی در هر گروهی برای اعتبار آن کافی است. همچنین حضور هنرمندانی چون رونی جیمز دیو Ronnie James Dio این گروه را بدل به یکی از ممتازترین گروه‌های راک قرن بیستم کرده است.

ترکیب اعضای این گروه در گذر زمان تغییرات زیادی به خود دیده است. در حال حاضر اعضای گروه را رونی رومرو Ronnie Romero (خواننده)، ینس یوهانسون Jens Johansson (نوازنده کیبورد)، باب نووو یا باب کوریانو Bob Nouveau (بیسیست و هم‌خوان) و دیوید کیت David Keith (درامر) تشکیل می‌دهند. رینبو تا به امروز ۸ آلبوم منتشر کرده است که منجر به فروش ۲۸ میلیون نسخه‌ای آثار آن‌ها شده است.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
سبک ها : کلاسیک راک - راک -
1981
آلبوم کلاسیک راک درمان دشوار Difficult to Cure اثری از گروه مطرح رینبو Rainbow است. این گروه را ریچی بلکمور Ritchie Blackmore گیتاریست افسانه‌ای تاسیس کرده است و او همواره... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1981
کیفیت : mp3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 9
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند