دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار رندی نیومن - Randy Newman

رندی نیومن

Randy Newman

(1961-)

رندی نیومن Randy Newman (با نام کامل Randall Stuart Newman) یکی از باسابقه‌ترین آهنگسازان دنیای سینما است. این نوازنده پیانو و خواننده مشهور، متولد سال ۱۹۴۳ در خاندانی آهنگساز با زمینه کاری موسیقی متن است. عموی او آلفرد نیومن Alfred Newman با برنده شدن ۹ جایزه اسکار، از مشاهیر تاریخ سینما محسوب می‌شود و پسرعمو و دخترعمویش نیز در این زمینه فعالیت دارند. رندی نیومن از سال ۱۹۶۱ وارد دنیای موسیقی شده است و آثاری در سبک‌های راک و پاپ منتشر کرده است و جدا از موسیقی متن، به‌واسطه صدای تاثیرگذارش نیز از شهرت بالایی برخوردار است. او تا به امروز ۱۱ آلبوم به‌صورت فردی منتشر کرده است و برای بیش از ۲۵ فیلم نیز آهنگسازی کرده است. از شاخص‌ترین آثار سینمایی که او آهنگسازی آن‌ها را بر عهده داشته است می‌توان به همه نسخه‌های داستان اسباب بازی Toy Story و ماشین‌ها ۳ Cars 3 اشاره کرد. رندی نیومن تا به امروز ۲۰ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است که از این میان، دو مرتبه موفق به کسب این جایزه شده است. خاندان نیومن تا به امروز ۹۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند. او همچنین تا به امروز ۷ بار برنده جایزه گرمی شده است، ۶ بار نیز نامزد دریافت جایزه گرمی بوده است و ۴ بار نیز برنده جایزه آنی شده است. در سال ۲۰۰۲ نام او وارد تالار مشاهیر ترانه‌سرایان و در سال ۲۰۱۳ نامش وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۴/۲۴
2019
آلبوم موسیقی متن داستان اسباب بازی ۴ Toy Story 4 اثری از آهنگساز مشهور دنیای سینما، رندی نیومن Randy Newman است. داستان اسباب بازی یکی از تاثیرگذارترین عناوین تاریخ سینما... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : mp3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 26
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :