دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار راوی شانکار - Ravi Shankar

راوی شانکار

Ravi Shankar

(1930-2012)

راوی شانکار Ravi Shankar آهنگساز و نوازنده سیتار مشهور هندی است. او متولد ۱۹۲۰ است و موسیقی را از ۱۰ سالگی و در سال ۱۹۳۰ شروع کرد و در سال ۲۰۱۲ در سن ۹۲ سالگی از دنیا رفت. او از مشاهیر موسیقی هندوستان است و  از او با لفظ پاندیت Pandit یا استاد نام برده می‌شود. راوی شانکار شخصیتی ورای کشور هند است و تاثیر بسیار زیادی بر موسیقی سایر نقاط دنیا گذاشت و از مطرح‌ترین آهنگسازان قرن بیستم شناخته می‌شود. او در سال ۱۹۹۹ بالاترین جایزه شهروندی کشور هندوستان را به‌دست آورد. شانکار با بسیاری از هنرمندان بین‌المللی از جمله گروه مشهور بیتلز Beatles همکاری مشترک داشته است و برای برخی از این همکاری‌ها موفق به کسب جوایز بین‌المللی شده است. فعالیت‌ّهای او در عمر ۹۲ ساله او که ۸۲ سال از آن را در عرصه موسیقی صرف کرد، باعث شد تا او به‌عنوان یکی از نمادهای کشور هند و موسیقی آن مطرح شود.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
سبک ها : ملل - فولک -
2018
آلبوم موسیقی ملل راهنمای قطعی آثار راوی شانکار The Rough Guide to Ravi Shankar مجموعه‌ای از آثار راوی شانکار Ravi Shankar آهنگساز و نوازنده افسانه‌ای کشور هند است. او یکی... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2018
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 6
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :