دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار رابرت جانسون - Robert Johnson

رابرت جانسون

Robert Johnson

(1929-1938)

رابرت جانسون Robert Johnson (با نام کامل رابرت لروی جانسون Robert Leroy Johnson) نوازنده گیتار، خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی است. او متولد سال ۱۹۱۱ است و فعالیت در دنیای موسیقی را از ۱۹۲۹ (۱۸ سالگی) آغاز کرد و در سال ۱۹۳۸ از دنیا رفت. او ابتدا موسیقی را به عنوان یک نوازنده خیابانی آغاز کرد و سپس در سالن‌های مختلف به اجرای موسیقی پرداخت و در طول دوران کوتاه فعالیتش، تاثیر سترگ خود بر موسیقی بلوز را بر جای گذاشت. حاصل دوران ده ساله فعالیت هنری، او را بدل به یکی از برجسته‌ترین خوانندگان، نوازندگان و ترانه‌سرایان تاریخ موسیقی بلوز کرده است و لقب استاد بلوز را برای او به همراه داشت. در مورد زندگی او اطلاعات کمی در دسترس است و عمده چیزی که ما از او می‌دانیم به تلاش‌های محققان حرفه‌ای باز می‌گردد.

او اگرچه در دوران زندگی به موفقیت‌هایی دست یافت؛ اما عمده و شهرت و اعتبار او به پس از مرگ او و انتشار آثار ارزشمندش باز می‌گردد و نام او گستره‌ای بسیار بزرگ در سرتاسر دنیا را درنوردید. دو آلبوم پادشاه خوانندگان بلوز دلتا King of the Delta Blues Singers از ساخته‌های او به عنوان اثرگذارترین آثار این سبک شناخته می‌شود که خصوصا بر موسیقی بلوز بریتانیا تاثیری مشهود دارد. اریک کلاپتون Eric Clapton گیتاریست افسانه‌ای از او با عنوان «مهم‌ترین خواننده بلوزی که در دنیا وجود خواهد داشت» یاد می‌کند. از جمله دیگر هنرمندانی که به تاثیر رابرت جانسون اشاره کرده‌اند، می‌توان به باب دیلان Bob Dylan، کیت ریچاردز Keith Richards و رابرت پلنت Robert Plant اشاره کرد. بسیاری از آثار جانسون توسط هنرمندان دیگر کاور شده‌اند و همچنین بسیاری از ترانه‌های نوشته‌شده توسط او و یا بخشی از آن‌ها توسط دیگر خوانندگان و موسیقی‌دانان مورد استفاده قرار گرفته است. در دو فیلم مستند به زندگی خاص و متفاوت این هنرمند پرداخته شده است و زندگی عجیب او مورد بررسی قرار گرفته است. نام رابرت جانسون وارد تالار مشاهیر راک اند رول، گرمی، بلوز و ... شده است و همچنان و پس از گذر نزدیک به یک قرن از فوت او، ستایش‌های پرشماری روانه او می‌شود.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
سبک ها : بلوز -
1970-2008
آلبوم پادشاه خوانندگان بلوز دلتا، شماره ۲ King of the Delta Blues Singers, Volume 2 اثر درخشان دیگر از رابرت جانسون Robert Johnson افسانه‌ای است. این آلبوم ادامه‌ای بر ساخته... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 1970-2008
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 17
دانلود آلبوم
1961-1994
آلبوم پادشاه خوانندگان بلوز دلتا King of the Delta Blues Singers شاهکاری ماندگار از هنرمند تکرارنشدنی تاریخ این سبک، رابرت جانسون Robert Johnson است. این آلبوم دهه‌ها پس... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 1961-1994
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 17
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :