دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار راکسی میوزیک  - Roxy Music

راکسی میوزیک

Roxy Music

(1970-)

راکسی میوزیک Roxy Music یک گروه راک مشهور انگلیسی است. این گروه در سال ۱۹۷۰ توسط آهنگساز، خواننده و ترانه‌سرای مشهور، برایان فری Bryan Ferry و نوازنده گیتار بیس، گراهام سیمپسون Graham Simpson  بنا نهاده شد. در ادامه فیل منزنرا Phil Manzanera (گیتاریست)، اندی مکی Andy Mackay (نوازنده ساکسیفون و ابوا) و پل تامپسون Paul Thompson (نوازنده درامز و پرکاشن) به این گروه پیوستند. همچنین برایان اینو Brian Eno، ادی جابسون Eddie Jobson و جان گوستافونJohn Gustafson  نیز مدتی عضوی از این گروه بوده‌اند. این گروه در برهه‌هایی فعالیت خود را متوقف کرده است و به فعالیت‌های شخصی پرداخته‌اند. آخرین آلبوم استودیویی این گروه در سال ۱۹۸۲ منتشر شد و پس از آن این گروه فعالیتش معطوف به اجراهای زنده و ارائه آثاری به‌صورت گسسته بوده است.

راکسی میوزیک از بدو شروع فعالیت در دنیای موسیقی همواره با اقبال مواجه بوده است و توانسته شهرت و اعتبار زیادی به دست آورد. این گروه آثاری در سبک‌های مختلف منتشر کرده است و همواره به‌واسطه ارائه آثاری جلوتر از زمان خود، مورد ستایش بوده است. آثار این گروه از سبک‌های گلم راک و پانک راک تاثیر پذیرفته است و افکت‌های الکترونیک حضور پررنگی در موسیقی آن‌ها دارد.

راکسی میوزیک یکی از برترین گروه‌های تاریخ موسیقی است. از سوی مجله رولینگ استون این گروه در رده ۹۸ در میان ۱۰۰ هنرمند برتر تاریخ موسیقی قرار دارد. در سال ۲۰۱۹ نام گروه Roxy Music وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
0:00
0:00
play list pause list
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :