دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار سانی استیت - Sonny Stitt

سانی استیت

Sonny Stitt

(1943-1982)

سانی استیت Sonny Stitt (با نام کامل Edward Hammond Boatner Jr.) نوازنده مشهور جاز آمریکایی است که با نام مستعار گرگ تنها Lone Wolf نیز شناخته می‌شود. او در سال ۱۹۲۴ در یک خانواده اهل موسیقی متولد شد. پدر او استاد رشته موسیقی در دانشگاه و همچنین آهنگساز و خواننده باریتون بود، برادرش نوازنده پیانو کلاسیک و مادرش نیز مدرس پیانو بود. همین عامل باعث شد تا او خیلی زود به موسیقی علاقه‌مند شود و از دوران دبیرستان در یک گروه موسیقی فعالیت کند. در سال ۱۹۴۳ او ملاقاتی با چارلی پارکر Charlie Parker ملقب به Yardbird یا ‌Bird، آهنگساز و ساکسیفونیست مشهور آمریکایی داشت و همین عامل باعث شد تا او از این سال به‌صورت حرفه‌ای وارد دنیای موسیقی شود. سانی استیت در طول نزدیک به ۴۰ سال فعالیت حرفه‌ای مستمر در دنیای موسیقی، با نوای گرم ساکسیفون خود، توانست نامش را به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین نوازندگان این ساز در دوران طلایی موسیقی جاز مطرح نماید. او بیش از ۱۰۰ آلبوم ضبط کرده است و به‌واسطه سبک و حالت خاصی خود، از شهرت جهانی برخوردار است. سرانجان سانی استیت، این نوازنده تکرارنشدنی در سال ۱۹۸۲ بر اثر سرطان درگذشت.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۴/۲۳
سبک ها : جز -
1972
آلبوم موسیقی جاز صورت فلکی Constellation اثری از سانی استیت Sonny Stit، یکی از مطرح‌ترین نوازندگان ساکسیفون قرن بیستم است. این آلبوم جادویی است و به طرز شگفت‌انگیز سرشار... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1972
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 8
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :