دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار استاتوس کوئو - Status Quo

استاتوس کوئو

Status Quo

(1962-)

استاتوس کوئو Status Quo (به‌معنای وضع موجود) یک گروه راک انگلیسی است که کار خود را از سال ۱۹۶۲ آغاز کرده است. فرانسیس روسی Francis Rossi (گیتاریست) و آلن لنکستر Alan Lancaster (بیسیست) این گروه را تاسیس کردند که لنکستر پس از مدتی این گروه را ترک کرد. نام اولیه این گروه در ابتدا اسپتکترز The Spectres بود که پس از مدتی به نام کنونی تغییر کرد. این گروه در طول دوره‌های مختلف اعضای متنوعی داشته است و تنها عضو ثابت همان فرانسیس روسی بوده است. به جز روسی که خواننده گروه نیز هست، دیگر اعضای SQ را در حال حاضر اندی براون Andy Bown (خواننده، نوازنده کیبورد، گیتار ریتم و هارمونیکا)، جان ادواردز John Edwards (خواننده و نوازنده بیس و گیتار ریتم)، لئون کیو (هم‌خوان و نوازنده درامز و پرکاشن) و ریچی مالون Richie Malone (هم‌خوان و نوازنده گیتار ریتم) تشکیل می‌دهند. این گروه در طول بیش از ۵۰ سال حضور در دنیای موسیقی تا به امروز بیش از ۳۰ آلبوم منتشر کرده است که برخی از آن‌ها در زمان انتشار به موفقیت‌های خوبی نیز دست یافته‌اند.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۲/۱۰
2003-2022
آلبوم پاپ راک ریفز Riffs اثری اثری پرانرژی از گروه استاتوس کوئو Status Quo است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2003-2022
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 31
دانلود آلبوم
2019
آلبوم کلاسیک راک ستون فقرات Backbone اثری از گروه باسابقه استاتوس کوئو Status Quo است. گروه در این آلبوم با اتکا به تجربه طولانی و درخشان، توانسته آلبوم با حال‌وهوای جذاب... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : mp3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 13
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :