دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار تاکینگ هدز - Talking Heads

تاکینگ هدز

Talking Heads

(1975-1991)

تاکینگ هدز Talking Heads یک گروه راک آمریکایی است که از سال ۱۹۷۵ شروع به فعالیت کرد و در سال ۱۹۹۱ به کار خود خاتمه داد. TH یکی از برترین گروه‌های دهه ۸۰ میلادی است که تاثیر زیادی بر شکل‌گیری هویت متمایزی برای سبک نیو ویو، آرت راک و فانک داشت. همچنین موسیقی ملل و فولک در آثار این گروه حضور پررنگی داشت.

اعضای این گروه مطرح را دیوید برن David Byrne (خواننده و گیتاریست)، کریس فرانتز Chris Frantz (درامر)، تینا ویموث Tina Weymouth (بیسیست) و جری هریسون Jerry Harrison (نوازنده کیبورد و گیتار) تشکیل می‌داد. همچنین در گذر زمان هنرمندان شهیری چون آدریان بلو Adrian Belew در این گروه حضور داشتند. تاکینگ هدز با هنرمندان مطرح و نوآوری چون برایان اینو Brian Eno  و ... نیز همکاری‌هایی داشت.

در طول ۱۶ سال حضور در دنیای موسیقی این گروه ۸ آلبوم منتشر کرد که عموما با اقبال گسترده‌ای مواجه شدند. ۸ آلبوم از آثار این گروه در میان ۵۰۰ آلبوم برتر رولینگ استون قرار دارند. در سال ۲۰۰۲ نام این گروه به‌واسطه نوآوری‌ها و موفقیت‌های تجاری و هنری وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد. همچنین سه قطعه از آثار این گروه در میان ۵۰۰ قطعه که به موسیقی راک اندر رول شکل داد، قرار دارد. این گروه در ۶۴ در میان ۱۰۰ هنرمند برتر تاریخ مجله وی‌ایچ۱ و همچنین رده ۱۰۰ جدول رولینگ استون قرار دارد.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :