دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار بیچ بویز - The Beach Boys

بیچ بویز

The Beach Boys

(1961-)

بیچ بویز یا پسران ساحل The Beach Boys یک گروه مشهور آمریکایی است. این گروه از سال ۱۹۶۱ فعالیت خود را به‌عنوان یکی از پرچم‌داران موسیقی راک آمریکا آغاز کرد. این گروه ساختاری نسبتا خانوادگی داشت و اعضای آن را برادران ویلسون، برایان ویلسون Brian Wilson (خواننده، نوازنده بیس و کیبورد)، دنیس ویلسون Dennis Wilson (خواننده و درامر) و کارل ویلسون Carl Wilson (خواننده و گیتاریست) و همچنین پسرعموی آن‌ها مایک لاو Mike Love (خواننده، نوازنده پرکاشن و ساکسیفون) و دوستش ال جارداین Al Jardine (خواننده، نوازنده بانجو و گیتار) تشکیل می‌داد. همچنین این گروه اعضای دیگری را نیز به‌صورت موقت در ترکیب خود داشت.

بیچ بویز از بدو شروع فعالیت حرفه‌ای مورد تحسین و ستایش بود و با آثار خود مسیری جدید در دنیای موسیقی راک باز کرد. این روند در گذر زمان با خلل‌هایی مواجه شد و با درگذشت دنیس ویلسون در سال ۱۹۸۳ و در ادامه کارل ویلسون در سال ۱۹۹۸ کار گروه خاتمه یافت. اگرچه در حال حاضر سه عضو باقی‌مانده به همراه بروس جانسون Bruce Johnston همچنان به برگزاری تور مشغول‌اند.

موسیقی این گروه ریشه در گروه هم‌خوانی جاز، راک اند رول دهه ۵۰ و همچنین ریتم اند بلوز داشت. نقش برایان ویلسون در ایجاد آثار خلاقانه این گروه به‌عنوان رهبر کاملا مشهود بوده و هست. بیچ بویز که یکی از نمادهای موسیقی راک به حساب می‌آید و همواره مورد ستایش بوده است و همچنین تاثیر شگرفی بر موسیقی دوران خود و سبک‌هایی چون پانک راک، پراگرسیو راک، پاپ، لو-فای و آلترناتیو نهاده است. این گروه از معدود گروه‌های آمریکایی است که توانست پیش از موج اول هجوم موسیقی بریتانیا که از آن عنوان تهاجم بریتانیایی یاد می‌شود، به محبوبیت برسد و پس از آن نیز این محبوبیت را حفظ کند. The Beach Boys یکی از موفق‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی از حیث تجاری نیز هست و بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثار این گروه تا به امروز به فروش رسیده است. مجله رولینگ استون این گروه را در رده ۱۲ برترین هنرمندان تاریخ موسیقی جای داده است و نام آن در سال ۱۹۹۸ وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

به روز رسانی : ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
سبک ها : راک - پاپ - پاپ راک -
2022
آلبوم پاپ راک صداهای تابستانی: بهترین‌های بیچ بویز The Beach Boys - Sounds of Summer: The Very Best of the Beach Boys مجموعه‌ای از آثار شاخص و برتر این گروه پرطرفدار است. - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2022
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 80
دانلود آلبوم
1966-2001
آلبوم پاپ راک صدای حیوانات خانگی Pet Sounds اثری ماندگار از گروه پرآوازه بیچ بویز The Beach Boys است. این آلبوم بدون شک یکی از برترین آثار تاریخ موسیقی است که در هر دوره... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1966-2001
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 27
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :