دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار مودی بلوز - The Moody Blues

مودی بلوز

The Moody Blues

(1964-)

مودی بلوز The Moody Blues یک گروه راک انگلیسی است که کار خود را از سال ۱۹۶۴ آغاز کرده است. اعضای این گروه باسابقه را در ابتدا مایک پیندر Mike Pinder (کیبورد)، ری توماس Ray Thomas (چند نواز)، دنی لین Denny Laine (گیتار)، گرام اج Graeme Edge (درامز) و کلینت وارویک Clint Warwick (بیس) تشکیل می‌دهند و در حال حاضر تنها گرام اج از اعضای اصلی باقی مانده است. دو عضو دیگر را در حال حاضر جاستین هیوارد Justin Hayward (گیتار) و جان لاج John Lodge (بیس) تشکیل می‌دهند. این گروه ابتدا با سبک ریتم اند بلوز شناخته شد؛ اما عمده شهرت و نوآوری آن‌ها به تلفیق موسیقی راک با موسیقی کلاسیک بازمی‌گردد. آلبوم روزهای آینده گذشت Days of Future Passed از این گروه با تلفیق این دو سبک به‌عنوان یک آلبوم نوآورانه، نقش به‌سزایی در شکل‌گیری موسیقی آرت راک و پراگرسیو راک دارد. از این آلبوم نقطه عطفی در موسیقی قرن بیستم و بدون شک یکی از برترین و موفق‌ترین آلبوم‌های مفهومی تاریخ است. The Moody Blues یکی از ماندگارترین و مطرح‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی است که از حیث تجاری نیز به موفقیت‌های زیادی دست یافت و بیش از ۷۰ میلیون نسخه از آثار این گروه تا به امروز به فروش رسیده است. در سال ۲۰۱۸ نام این گروه در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد. این گروه تا به امروز ۱۶ آلبوم استودیویی منتشر کرده است.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۴/۱۱
1967-2008
آلبوم سایکدلیک راک روزهای آینده گذشت Days of Future Passed اثری ممتاز و درخشان از گروه مشهور انگلیسی مودی بلوز The Moody Blues و از مهمترین آثار تاریخ موسیقی راک است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1967-2008
کیفیت : mp3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 17
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :