دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار تامی فلانگان - Tommy Flanagan

تامی فلانگان

Tommy Flanagan

(1945-2001)

تامی فلانگان Tommy Flanagan (با نام اصلی توماس لی فلانگان Thomas Lee Flanagan) آهنگساز و نوازنده پیانوی آمریکایی است. او در سال ۱۹۳۰ متولد شد و از شش سالگی با ساز کلارینت به موسیقی علاقه‌مند شد و اندکی بعد به سمت ساز پیانو رفت و از هنرمندانی چون تدی ویلسون Teddy Wilson و آرت تاتم Art Tatum تاثیر پذیرفت. این هنرمند از دهه ۱۹۴۵ وارد دنیای موسیقی شد و به واسطه همکاری با مایلز دیویس Miles Davis و سانی رولینز Sonny Rollins (در آلبوم غول ساکسیفون Saxophone Colossus) و جان کولترین John Coltrane (در آلبوم گام‌های غول‌آسا Giant Steps) و در ادامه همکاری طولانی‌مدت با الا فیتزجرالد Ella Fitzgerald به شهرت و اعتبار زیادی رسید. تامی فلانگان در ساخت و تهیه آلبوم‌های زیادی به عنوان رهبر و عضو بند همکاری داشت و تاثیر محسوسی بر موسیقی دوران خود و پس از آن نهاد. این هنرمند برجسته در سال ۲۰۰۱ و در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۱۴
سبک ها : جز -
2005-2001
آلبوم موسیقی جاز سولو پیانو Solo Piano اثری از نوازنده باسابقه، تامی فلانگان Tommy Flanagan است. در این آلبوم شنونده تک‌نوازی ظریف و هنرمندانه‌ای از هنرمند برجسته هستیم. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2005-2001
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :