دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Random Access Memories اثر Daft Punk
سبک : Synth-Pop - Funk - Rock -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 15
2013
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.8/5
0:00
0:00
1
Give Life Back to Music
2
The Game of Love
3
Giorgio By Moroder
4
Within
5
Instant Crush
6
Lose Yourself to Dance
7
Touch
8
Get Lucky
9
Beyond
10
Motherboard
11
Fragments of Time
12
Doin' It Right
13
Contact
14
Horizon
15
Get Lucky (Daft Punk Remix)

حافظه دسترسی تصادفی شاهکاری تحسین‌برانگیز و جاودان از گروه مطرح دفت پانک

Daft Punk - Random Access Memories [Deluxe Edition]

آلبوم سینت پاپ حافظه دسترسی تصادفی Random Access Memories شاهکاری تحسین‌برانگیز از گروه فرانسوی دفت پانک Daft Punk است. این بند دو نفره یکی از موفق‌ترین گروه‌های کشور فرانسه در عرصه بین‌المللی است که در طول نزدیک به سه دهه فعالیت حرفه‌ای همواره با آثار خود رضایت منتقدان و مخاطبان موسیقی را به دست آورده است. RAM چهارمین آلبوم استودیویی این گروه است که آن را می‌توان نقطه اوج کارنامه پربار این گروه توصیف کرد. این آلبوم با فاصله هشت ساله نسبت به آلبوم قبلی آن‌ها منتشر شد.

آلبوم Random Access Memories ادای دینی از سمت دفت پانک نسبت به موسیقی اواخر دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی در آمریکا است و چه از حیث بسته‌بندی، چه از حیث موسیقی و چه از حیث بازاریابی و تبلیغات این موضوع مشهود است. در طول هشت سال گذشته دفت پانک مشغول پروژه‌های جانبی و اجراهای زنده بود و در این مدت هواداران آن‌ها به شدت در انتظار آلبوم جدید آن‌ها بودند. در طول این مدت آن‌ها مشغول کار روی ساختار و جنس جدیدی از موسیقی بودند تا بتوانند روند همواره پیشرو و رو به جلوی خود را ادامه دهند.

این گروه در این آلبوم با حفظ المان‌های مشخصه خود و در همکاری با هنرمندان شاخصی چون جورجو مورودر Giorgio Moroder، خرس پاندا یا پاندا بر Panda Bear، جولیان کازابلانکاس Julian Casablancas، تاد ادواردز Todd Edwards، دی‌جی فالکون DJ Falcon، چیلی گونزالز Chilly Gonzales، نایل راجرز Nile Rodgers، پل ویلیامز Paul Williams و ... دست به ساخت اثری تلفیقی زده است. حضور این گستره از هنرمندان سبک‌های مختلف خود گواه این موضوع است و در این آلبوم می‌توان المان‌هایی از سبک‌هایی چون دیسکو، فانک، پراگرسیو راک و موسیقی پاپ را شنید.

آلبوم Random Access Memories تحسین‌شده‌ترین ساخته این گروه است. این آلبوم را می‌توان در زمره برترین آثار هزاره سوم و خصوصا دهه دوم این هزاره قرار داد. اثری فراتر از زمان خود که شنیدن آن در هر زمانی می‌تواند شهروندان دنیای موسیقی را شگفت‌زده کند. این آلبوم به موفقیت تجاری بسیار خوبی دست یافت و توانست در صدر جدول فروش ۲۰ کشور دنیا قرار گیرد. فهرست کشورهایی که RAM توانست صدرنشین آن‌ها شود در این مطلب کوتاه نمی‌گنجد و به طور خلاصه می‌توان به صدرنشینی در جداول فروش آلمان، فرانسه، استرالیا، اتریش، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، آمریکا، بلژیک، اسپانیا و کره جنوبی اشاره کرد. این آلبوم در پایان سال نیز جز آثار پرفروش قرار گرفت و همچنین توانست با فروش نزدیک به دو میلیون نسخه‌ای در میان آثار پرفروش دهه دوم از قرن بیست‌ویکم نیز جای گیرد. تک‌آهنگ‌های زیادی از این آلبوم نیز در میان قطعات پرفروش جداول فروش حضور داشتند. قطعه خوش‌شانس شو Get Lucky در فهرست فروش ۳۲ کشور دنیا در بالاترین نقطه جدول قرار گرفت. اما موفقیت آلبوم حافظه دستیبابی تصادفی به فروش بالای آن خلاصه نمی‌شود و رضایت منتقدان و جوایز پرشماری که این آلبوم به دست آورد را می‌توان موفقیت اصلی Daft Punk دانست. این آلبوم نقدهای بسیار خوبی به دست آورد و بسیاری از مراجع نقد موسیقی امتیاز کامل را به آن اختصاص دادن دو در وب‌سایت متاکریتیک امتیاز بسیار خوب ۸۷ از ۱۰۰ به چهارمین آلبوم استودیویی این گروه دو نفره فرانسوی اختصاص داده شد. دفت پانک در سال ۲۰۱۴ و جشن گرمی پنجاه‌وششم، موفق به کسب ۵ جایزه گرمی شد. بهترین آلبوم سال، بهترین اجرای دو نفره پاپ و بهترین رکورد سال برای قطعه Get Lucky، بهترین آلبوم الکترونیک و بهترین مهندسی غیر کلاسیک فهرست عناوین گرمی است که آلبوم RAM به دست آورد.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Tron: Legacy اثر Daft Punk
Daft Punk
آلبوم Discovery اثر Daft Punk
Daft Punk
آلبوم Human After All اثر Daft Punk
Daft Punk
آلبوم Disintegration اثر The Cure
The Cure
آلبوم  Reprise اثر Moby
Moby
آلبوم Everybody Say Yeah! اثر George Freeman
George Freeman
آلبوم Funk Wav Bounces, Vol. 2 اثر Calvin Harris
Calvin Harris
آلبوم Chaos Theories اثر The Souljazz Orchestra
The Souljazz Orchestra
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند