دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
Yes - Close to the Edge
Close to the Edge
پخش آلبوم
pause
علاقه مندی
اشتراک گذاری
دانلود
دانلود آلبوم
پخش قطعه
توقف پخش
1
Close to the Edge (I. The Solid Time of Change, II. Total Mass Retain, III. I Get up I Get Down, IV. Seasons of Man) [2003 Remaster]
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
2
And You and I [2003 Remaster]
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
3
Siberian Khatru [2003 Remaster]
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
4
America [2003 Remaster]
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
5
Total Mass Retain [2003 Remaster]
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
6
And You and I (Alternate Version)
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
7
Siberia (Studio Run-Through of Siberian Khatru)
افزودن به پلی لیست

نزدیک به لبه، اثری موفق و ماندگار از گروه یس

Yes - Close to the Edge [Deluxe Edition]

یس
آشنایی بیشتر و دانلود آلبومهای دیگر این هنرمند در
سال انتشار
انتشار :
1972-2008
کیفیت
کیفیت :
تعداد آلبوم
تعداد آلبوم :
1
تعداد آهنگ
تعداد آهنگ :
7

آلبوم پراگرسیو راک نزدیک به لبه Close to the Edge اثری از گروه باسابقه یس Yes است. سال ۱۹۷۱ سالی بود که در آن یس با انتشار آلبوم شکستنی Fragile به عنوان یک گروه متفاوت مطرح شد و همچنین آن‌ها با این آلبوم به موفقیت‌های گسترده‌ای نیز دست یافتند و به عنوان یکی از پرچم‌داران موسیقی پراگرسیو راک معرفی شدند و جایگاه کم‌نظیری در این سبک کسب کردند.

یک سال پس از این موفقیت گسترده، آن‌ها با آلبوم پنجمشان، نزدیک به لبه Close to the Edge ثابت کردند که موفقیتشان با آلبوم پیشین، اتفاقی نبوده است. این آلبوم، آخرین حضور بیل بروفورد Bill Bruford به عنوان درامر گروه بود و او پس از انتشار به گروه کینگ کریمسون King Crimson پیوست. در این آلبوم شاهد بلوغ و پیشرفت گروه در زمینه ترانه‌نویسی هستیم و یکی از دلایل بروفورد برای ترک گروه، همین دشواری اجرا و تهیه آن بود. این آلبوم در ادامه روند موفقیت‌آمیز آلبوم قبل، بدل به موفق‌ترین آلبوم این گروه شد و در رتبه ۳ جدول بیلبورد و ۴ جدول بریتانیا جای گرفت. آلبوم Close to the Edge در زمان انتشار با نقدهای متنوعی همراه شد، اما هر چه زمان رو به جلو رفت، بیش از پیش جزئیات و جاذبه‌های شنیداری آن مورد توجه قرار گرفت و در حال حاضر از آن در زمره بهترین آثار این گروه و همچنین یکی از نماد نقاط عطف تاریخ پراگرسیو راک قرار دارد. در نقدهای متاخر به آلبوم CttE امتیازات بسیار بالا و عموما کامل اختصاص داده شده است و در فهرست بسیاری از مراجع و مجلات نقد موسیقی در زمره بهترین آلبوم‌های موسیقی راک تاریخ قرار دارد. AllMusic آن را یک «شاهکار بی‌نقص» می‌داند. نام این آلبوم در فهرست ۱۰۰۱ آلبومی که باید پیش از مرگ شنید، دیده می‌شود و در فهرست ۴۰ آلبوم فضایی مجله Q در جایگاه سوم قرار دارد. در فهرست برترین آلبوم‌های گیتار محور تاریخ موسیقی مجله دنیای گیتار، این آلبوم از سوی خوانندگان به عنوان شصت‌وهفتمین آلبوم انتخاب شد. مجله Sound & Vision آن را در جایگاه ۳۷ در میان ۵۰ آلبوم برتر خود قرار داده است ودر فهرست رولینگ استون در جایگاه ۴۴۵ قرار دارد و در فهرست آلبوم‌های پراگرسیو راک در جایگاه پنجم قرار دارد. در نهایت در فهرست مجله پراگ این آلبوم در صدر جدول برترین آلبوم‌های این سبک قرار دارد. آلبوم نزدیک به لبه را می‌توان نقطه اوجی در کارنامه گروه یس و همچنین یک نقطه مهم در تاریخ موسیقی راک معرفی کرد که دنیای موسیقی را به قبل و بعد از خود تقسیم کرد.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۹/۲۶
نظرات کاربران
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
0:00
0:00
play pause
loading spinner
play target
تازه‌های مجله دنیای موسیقی :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :