دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار یس - Yes

یس

Yes

(1968-)

یس Yes یک گروه پراگرسیو راک انگلیسی که کار خود را از سال ۱۹۶۸ آغاز کرده است. اعضای این گروه در گذر زمان تغییر زیادی داشته است و ۱۹ هنرمند در آن حضور داشته‌اند. اعضای اولیه این گروه جان اندرسون Jon Anderson (خواننده)، کریس اسکوایر Chris Squire (بیسیست)، پیتر بانکس Peter Banks (گیتاریست)، تونی کی Tony Kaye (کیبوردیست) و بیل بروفورد Bill Bruford (درامر) تشکیل می‌داد و در حال حاضر این گروه از استیو هاو Steve Howe (گیتاریست و هم‌خوان)، آلن وایت (درامر، پرکاشنیست، پیانیست و هم‌خوان)، جف داونز Geoff Downes (کیبوردیست و هم‌خوان)، بیلی شروود Billy Sherwood (بیسیست، کیبوردیست و هم‌خوان) و جان دیویسون Jon Davison (خواننده اصلی، پرکاشنیست، کیبوردیست و نوازنده گیتار آکوستیک) تشکیل شده است. در سال ۱۹۸۱ این گروه برای مدتی منحل شد و برخی اعضای آن گروهی با نام سینما The Cinema را تشکیل دادند، اما خیلی زود بار دیگر فعالیت خود را تحت عنوان یس آغاز کردند.

شروع کار گروه با کاور کردن قطعات موسیقی راک، پاپ، بلوز و جاز بود و ۲ آلبوم نیز به همین رویه منتشر شد، اما دهه ۷۰ نقطه اوج کارنامه آن‌ها بود که با انتشار آثار اصلی خودشان، به شهرت و موفقیت گسترده رسیدند و تکاپو و تلاش آن‌ها برای خلق موسیقی جدید و پیشرو، آن‌ها را به یکی از برجسته‌ترین و مطرح‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی پراگرسیو راک بدل کرد. گروه Yes یکی از موفق‌ترین، باسابقه‌ترین و تاثیرگذارترین گروه‌های این سبک است که چه از دید مخاطبان موسیقی و چه از دید منتقدان مورد ستایش قرار گرفته است. آن‌ها تا به امروز موفق به کسب یک جایزه گرمی و ۵ بار نامزدی دریافت این جایزه شده‌اند. مجله VH1 این گروه را در رده ۹۴ برترین گروه‌های تاریخ هارد راک قرار داده است. در سال ۲۰۱۷ نام این گروه به همراه بخشی از اعضای حاضر و اولیه خود وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد. گروه پرآوازه یس تا به امروز ۲۱ آلبوم استودیویی منتشر کرده است و عموم آثار آن‌ها با فروش بسیار خوبی نیاز همراه شده‌اند.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :