دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار یس - Yes

یس

Yes

(1968-)

یس Yes یک گروه پراگرسیو راک انگلیسی که کار خود را از سال ۱۹۶۸ آغاز کرده است. اعضای این گروه در گذر زمان تغییر زیادی داشته است و ۱۹ هنرمند در آن حضور داشته‌اند. اعضای اولیه این گروه جان اندرسون Jon Anderson (خواننده)، کریس اسکوایر Chris Squire (بیسیست)، پیتر بانکس Peter Banks (گیتاریست)، تونی کی Tony Kaye (کیبوردیست) و بیل بروفورد Bill Bruford (درامر) تشکیل می‌داد و در حال حاضر این گروه از استیو هاو Steve Howe (گیتاریست و هم‌خوان)، آلن وایت (درامر، پرکاشنیست، پیانیست و هم‌خوان)، جف داونز Geoff Downes (کیبوردیست و هم‌خوان)، بیلی شروود Billy Sherwood (بیسیست، کیبوردیست و هم‌خوان) و جان دیویسون Jon Davison (خواننده اصلی، پرکاشنیست، کیبوردیست و نوازنده گیتار آکوستیک) تشکیل شده است. در سال ۱۹۸۱ این گروه برای مدتی منحل شد و برخی اعضای آن گروهی با نام سینما The Cinema را تشکیل دادند، اما خیلی زود بار دیگر فعالیت خود را تحت عنوان یس آغاز کردند.

شروع کار گروه با کاور کردن قطعات موسیقی راک، پاپ، بلوز و جاز بود و ۲ آلبوم نیز به همین رویه منتشر شد، اما دهه ۷۰ نقطه اوج کارنامه آن‌ها بود که با انتشار آثار اصلی خودشان، به شهرت و موفقیت گسترده رسیدند و تکاپو و تلاش آن‌ها برای خلق موسیقی جدید و پیشرو، آن‌ها را به یکی از برجسته‌ترین و مطرح‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی پراگرسیو راک بدل کرد. گروه Yes یکی از موفق‌ترین، باسابقه‌ترین و تاثیرگذارترین گروه‌های این سبک است که چه از دید مخاطبان موسیقی و چه از دید منتقدان مورد ستایش قرار گرفته است. آن‌ها تا به امروز موفق به کسب یک جایزه گرمی و ۵ بار نامزدی دریافت این جایزه شده‌اند. مجله VH1 این گروه را در رده ۹۴ برترین گروه‌های تاریخ هارد راک قرار داده است. در سال ۲۰۱۷ نام این گروه به همراه بخشی از اعضای حاضر و اولیه خود وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد. گروه پرآوازه یس تا به امروز ۲۱ آلبوم استودیویی منتشر کرده است و عموم آثار آن‌ها با فروش بسیار خوبی نیاز همراه شده‌اند.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۲/۰۳/۰۶
2023
آلبوم پراگرسیو راک آینه‌ای رو به آسمان Mirror to the Sky اثری خیال‌انگیز از گروه یس Yes است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2023
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 9
دانلود آلبوم
1972-2008
آلبوم پراگرسیو راک نزدیک به لبه Close to the Edge اثری از گروه باسابقه یس Yes است. سال ۱۹۷۱ سالی بود که در آن یس با انتشار آلبوم شکستنی Fragile به عنوان یک گروه متفاوت مطرح... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1972-2008
کیفیت :
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 7
دانلود آلبوم
1971-2003
آلبوم پراگرسیو راک شکستنی Fragile اثری از گروه تاثیرگذار یس Yes است. این گروه در طول بیش از پنج دهه حضور در دنیای موسیقی، تاثیری شگرف بر موسیقی سبک خود و همچنین هنرمندان... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1971-2003
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :