دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار آرنولد شونبرگ - Arnold Schoenberg

آرنولد شونبرگ (-)

Arnold Schoenberg

آرنولد شونبرگ Arnold Schoenberg (Schönberg) آهنگساز، نویسنده، نقاش و نظریه‌پرداز موسیقی اتریشی است. او متولد سال ۱۸۷۴ است و در سال ۱۹۵۱ از دنیا رفت و در طول همین مدت توانست نام خود را به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین آهنگسازان قرن بیستم و چه بسا تاریخ موسیقی ثبت نماید. دوره زندگی او هم‌زمان با ظهور و گسترش سبک هنری اکسپرسیونیسم در هنر آلمان بود و او نیز یکی از پرچمداران این سبک هنری در عرصه موسیقی بود. با ظهور حزب نازی به‌واسطه ساختار مدرن و آتونال، به آثار او لقب فاسد داده شد و به همین سبب او از اروپا مهاجرت کرد.

او چه در عرصه هارمونی و چه در عرصه آهنگسازی خلاقیت‌های گسترده‌ای را وارد موسیقی کرد و نقش به‌سزایی در شکل‌گیری جریانی جدید در موسیقی غرب داشت. آثار شونبرگ مشخصا تحت تاثیر آثار برامس و واگنر است؛ اما به واسطه ساختار آتونال کاملا نسبتا به آثار آن‌ها متفاوت است. او اگرچه از لفظه آتونال متنفر بود؛ اما نقش او در رشد و گسترش این حالت از موسیقی انکارنشدنی است. تئودور آدورنو فیلسوف شهیر آلمانی از جمله ستایش‌گران این هنرمند تکرارنشدنی است.

به روز رسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سبک ها : کلاسیک -
1993
آلبوم موسیقی کلاسیک شونبرگ: سرناد؛ پنج قطعه برای ارکستر؛ چکامه‌ای برای ناپلئون Schoenberg: Serenade; 5 Pieces For Orchestra; Ode to Napoleon اثری از رهبر ارکستر مشهور فرانسوی،... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 1993
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 13
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند