دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار آرنولد شونبرگ - Arnold Schoenberg

آرنولد شونبرگ

Arnold Schoenberg

آرنولد شونبرگ Arnold Schoenberg (Schönberg) آهنگساز، نویسنده، نقاش و نظریه‌پرداز موسیقی اتریشی است. او متولد سال ۱۸۷۴ است و در سال ۱۹۵۱ از دنیا رفت و در طول همین مدت توانست نام خود را به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین آهنگسازان قرن بیستم و چه بسا تاریخ موسیقی ثبت نماید. دوره زندگی او هم‌زمان با ظهور و گسترش سبک هنری اکسپرسیونیسم در هنر آلمان بود و او نیز یکی از پرچمداران این سبک هنری در عرصه موسیقی بود. با ظهور حزب نازی به‌واسطه ساختار مدرن و آتونال، به آثار او لقب فاسد داده شد و به همین سبب او از اروپا مهاجرت کرد.

او چه در عرصه هارمونی و چه در عرصه آهنگسازی خلاقیت‌های گسترده‌ای را وارد موسیقی کرد و نقش به‌سزایی در شکل‌گیری جریانی جدید در موسیقی غرب داشت. آثار شونبرگ مشخصا تحت تاثیر آثار برامس و واگنر است؛ اما به واسطه ساختار آتونال کاملا نسبتا به آثار آن‌ها متفاوت است. او اگرچه از لفظه آتونال متنفر بود؛ اما نقش او در رشد و گسترش این حالت از موسیقی انکارنشدنی است. تئودور آدورنو فیلسوف شهیر آلمانی از جمله ستایش‌گران این هنرمند تکرارنشدنی است.

play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :