دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار ادیت پیاف - Edith Piaf

ادیت پیاف

Edith Piaf

(1935-1967)
ادیت پیاف Edith Piaf (با نام اصلی ادیت جوواننا گاسیون Édith Giovanna Gassion) خواننده و ترانه‌سرای نام‌دار فرانسوی است. او عموما با عنوان محبوب‌ترین خواننده فرانسوی و یکی از بهترین اجراکنندگان زنده موسیقی در قرن بیستم یاد می‌شود. از او به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی فرانسه یاد می‌شود که نقش به سزایی در رشد و محبوبیت موسیقی شانسون در دوران مدرن داشت. موسیقی او عموما در سبک زندگی و وقایعی که گذرانده بود، ریشه دارد و ترانه‌های عاشقانه سانتیمانتال و پراحساس و همچنین شانسون واقع‌گرایانه بخشی اساسی از آثار او هستند.
ادیت پیاف در ۱۹ دسامبر ۱۹۱۵ در شهر پاریس به دنیا آمد. در مورد زندگی او بحث‌های زیادی در جریان است و بخشی‌های زیادی از زندگی او همچنان ناشناخته است. نام او برگرفته از نام ادیت کاول Edith Cavell پرستار انگلیسی است که در راستای تلاش برای فراری دادن سربازان فرانسوی از دست سربازان آلمانی اعدام شد. نام پیاف به معنی گنجشک نیز از سوی معرف او به دنیای موسیقی، در ۲۰ سالگی بر او گذارده شد. مادر او آنتا جوواننا مایارد Annetta Giovanna Maillard که با نام هنری لین مارسا Line Marsa شناخته می‌شد و اصالتی ایتالیایی داشت، یک خواننده و مجری سیرک و پدرش لویی آلفونس گاسیون Louis Alphonse Gassion  یک آکروبا‌ت‌باز بود.
 
بیوگرافی و دانلود آهنگ های ادیت پیاف

زندگینانه ادیت پیاف

مادرش او را در هنگام تولد رها کرد؛ اما به واسطه شروع جنگ جهانی اول مجددا به نزد او بازگردانه شد و این امر نقش مهمی در ورود او به دنیای موسیقی داشت. او از سه سالگی تا هفت سالگی به واسطه اختلالاتی نابینا بود و پس از آن مجددا بینایی خود را به دست آورد. در ۱۴ سالگی او بار دیگر به پیش پدرش بازگشت و در کنار او به اجرای برنامه‌های پدرش کمک کرد و در کنار آن شروع به خوانندگی عمومی نیز کرد. در این دوران او خواهر ناتنی‌اش سیمون مومون برتو Simone "Mômone" Berteaut را نیز ملاقات کرد که در ادامه این دو به همراهان همیشگی و تا پایان عمر هم شدند.
 

شروع فعالیت حرفه‌ای ادیت پیاف

سال ۱۹۳۵ سالی خاص در زندگی ادیت پیاف است. او در این سال به طوری اتفاقی از سوی لویی لپلی Louis Leplée کشف شد و فعالیت حرفه‌ای او از این دوران آغاز شد. او در ابتدا به واسطه استرس چندان عملکرد خوبی در خوانندگی نداشت و به واسطه همین عامل و همچنین قامت کوتاه بود که از سوی لویی لپلی نام گنجشک بر او گذارده شد. او بود که این خواننده را در مسیر هنری خود هدایت کرد و به فعالیت او جنبه حرفه‌ای بخشید.
یکی دیگر از اتفاقاتی که باعث درخشش ادیت پیاف شد، اجرای او در مراسمی بود که جنگو راینهارت Django Reinhardt آهنگساز نوازنده پرآوازه موسیقی جیپسی و پیانیستش نوربرت گلنزبرگ  Norbert Glanzbergحضور داشتند و این عامل زمینه عقد قرارداد حرفه‌ای برای انتشار آثار این خواننده شد. این اتفاق همچنین شروع همکاری پیاف با مارگریت مونو Marguerite Monnot ترانه‌نویس مشهور شد و این همکاری تا پایان عمر این خواننده نیز دوام پیدا کرد.
 

همکاری با دیگر هنرمندان

در طول جنگ جهانی دوم او فعالیت خود را متوقف نکرد و به اجرای موسیقی ادامه داد. او در این دوران با دیگر هنرمندان نیز همکاری‌هایی را آغاز کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به موریس شوالیه Maurice Chevalier اشاره کرد که منجر به محبوبیت مضاعفش در طول این دوران شد و نشان این محبوبیت قطعه مشهور زندگی به رنگ صورتی است. ادیت پیاف از سوی مردم به همکاری با نیروهای اشغالگر آلمانی نیز متهم شد و ممکن بود این عامل باعث ممنوعیت فعالیت او شود. او همچنین یکی از یاران و همراهان شارل آزناوور Charles Aznavour خواننده ارمنی-فرانسوی بود که در تورهای مختلفی با او به اجرای موسیقی پرداخت. او در دهه ۴۰ محبوب‌ترین فعال سرگرمی فرانسه بود.
 

محبوبیت ادیت پیاف

پس از جنگ او به فعالیت خود ادامه داد و بدل به یکی محبوب‌ترین خوانندگان تاریخ فرانسه شد. او با ساخت آهنگ‌هایی که در میان اقشار مختلف فرانسه محبوبیت پیدا کرد، توانست جایگاهی نمادین در تاریخ فرانسه پیدا کند. اگرچه بیشتر موزیک‌های ادیت پیاف ریشه در تجربه زیسته و شرایط مختلفی که تجربه کرده بود، داشت؛ اما آن‌چه باعث شهرت مضاعف این خواننده شد، ترانه‌ها و آهنگ‌های سانتیمانتال و پراحساسی بود که در قالب موسیقی شانسون مدرن او در مورد اقشار آسیب‌پذیر جامعه اجرا می‌کرد. ترانه‌های او در این زمینه روایت افرادی بود که زندگی‌شان روایت نمی‌شد و اگر روایتی نیز در کار بود؛ روایتی چندان واقعی نبود و خود زندگی پر فراز و فرود ادیت پیاف و تجربه نزدیک او از این شرایط باعث شد ترانه‌های او مقبولیت عمومی پیدا کند.
 
اهنگ های ادیت پیاف

دانلود آهنگ های مشهور ادیت پیاف

از مشهورترین ساخته‌های ادیت پیاف می‌توان به موزیک نه، حسرت چیزی را نمی‌خورم Non, Je Ne Regrette Rien، از میان زندگی به رنگ صورتی La vie en rose، زیر آسمان پاریس Sous le ciel de Paris، قصیده عشق Hymne à l'amour،‌ میلورد Milord، آکاردئونیست L'Accordéoniste، پادام، پادام... Padam, padam… و ... اشاره کرد.
ادیت پیاف آهنگ نه، حسرت چیزی را نمی‌خورم معرف زندگی خود می‌دانست. او در طول زندگی که فرازها و نشیب‌های زیادی داشت، رخدادهای زیادی را تجربه کرد و این ترانه همه آن چیزی است که او در طول زندگی تجربه کرد. این ترانه تم اصلی موسیقی متن فیلم سینمایی تلقین یا اینسپشن Inception از هانس زیمر Hans Zimmer نیز هست.
 

سال‌های پایانی و مرگ

ادیت پیاف دختری داشت که در دو سالگی درگذشت. این واقعه و در کنار آن، جراحت‌های ناشی از تصادف رانندگی باعث اعتیاد او شد که البته به مانند بسیاری دیگر از رخدادهای زندگی او در هاله‌ای از تردید قرار دارد. همه این موارد در کنار شرایط زندگی از کودکی تا میانسالی باعث شد تا ادیت پیاف نتواند عمر طولانی داشته باشد و در سن ۴۷ سالگی و در سال ۱۹۶۳ از دنیا برود. تشییع جنازه او یک رخداد باشکوه فرهنگی بود و چند ده هزار نفر از مردم در خیابان‌های پاریس او را تشییع کردند و بیش از صد هزار نفر در آرامگاه او حضور پیدا کردند. به گفته شارل آزناور دوست و همراه قدیمی پیاف،‌ این مراسم تنها روزی پس از جنگ جهانی دوم بود که تمام خیابان‌های پاریس به واسطه ترافیک بسته شد.
 
همچنین بخوانید:
زندگینانه و دانلود آهنگ های فرانک سیناترا
 

میراث ادیت پیاف

ادیت پیاف یکی از نمادهای فرهنگی فرانسه است. او در نقاط مختلف دنیا به اجرای موسیقی پرداخت و از محبوبیت جهانی برخوردار بود. در مورد زندگی او کتاب‌ها و مستندهای زیادی ساخته شده است و فیلم به رنگ صورتی با بازی ماریون کوتیار Marion Cotillard نیز بر مبنای زندگینامه او ساخته شده است. یک سیارک با نام ۳۷۷۲ پیاف از سوی لیودمیلا کاراچکینا Lyudmila Karachkina کیهان‌شناس روس نیز به یاد او نام‌گذاری شده است.
 

سوالات متداول

- ادیت پیاف کیست؟
+ ادیت پیاف یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین خوانندگان فرانسوی است.
- آهنگ های معروف ادیت پیاف کدام اند؟
+  نه، حسرت چیزی را نمی‌خورم، از میان زندگی به رنگ صورتی، زیر آسمان پاریس Sous le ciel de Paris
نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :