دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار فرانک سیناترا - Frank Sinatra

فرانک سیناترا (1935-1998)

Frank Sinatra

فرانک سیناترا Frank Sinatra (با نام کامل فرانسیس آلبرت سیناترا (Francis Albert Sinatra خواننده، بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی است. او در دسامبر ۱۹۱۵ در خانواده‌ای مهاجران ایتالیایی در شهر نیوجرسی متولد شد. او یادگیری موسیقی را به صورت خودآموز و تنها با شنیدن موسیقی آغاز کرد و تا پایان عمر هرگز نت‌خوانی را یاد نگرفت. فرانک سیناترا به‌واسطه صدای صاف و لطیف و همچنین شخصیت خاص خود از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و از او می‌توان به عنوان یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های هنری قرن بیستم یاد کرد که هواداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا به خود جذب کرد. علی‌رغم این‌که او هیچ‌وقت نت‌خوانی را یاد نگرفت، اما درک شگفت‌انگیز او از موسیقی باعث شد او به یکی از موفق‌ترین خوانندگان تک‌خوان تاریخ آمریکا بدل شود و چند دهه از موسیقی این کشور و خصوصا دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی را تحت سیطره خود را درآورد.

سیناترا از سال ۱۹۳۵ وارد دنیای موسیقی شد. در این سال او به واسطه مادرش با یک گروه آشنا شد و خیلی زود آن‌ها را تحت تاثیر قرار داد و از این پس بود که او خیلی زود مدارج پیشرفت و ترقی را پیمود. عمده دوران کاری او و به ویژه دوران اوج او به همکاری با رهبران گروه آمریکایی مشهور دوران اوج سوینگ، هری جیمز Harry James و تامی دورسی Tommy Dorsey باز می‌گردد. در سال ۱۹۴۳ او قراردادی با کمپانی کلمبیا رکوردز امضا کرد و این آغاز دوره توفانی کاری سیناترا بود و اولین آلبوم شخصی‌اش را در سال ۱۹۴۶تحت این لیبل منتشر کرد. این خواننده یکی از پرکارترین خوانندگان قرن بیستم است و در طول دوران طولانی فعالیت کاری خود بیش از ۱۴۰۰ ترانه اجرا کرد. آثار او گستره زیادی از سبک‌ها از جمله موسیقی سوینگ، وکال جاز، پاپ، جاز و ... را شامل می‌شود.

او بیش از پنج دهه حضوری مستمر و موفق در دنیای موسیقی داشت. آثار او همواره با اقبال عمومی بسیار زیادی مواجه شد و حتی پس از فقدانش نیز این اقبال ادامه دارد. بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه از آثار فرانک سیناترا به فروش رسیده است که باعث شده نام او در کنار موفق‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی قرار گیرد. مجله رولینگ استون او را بزرگ‌ترین خواننده قرن بیستم معرفی می‌کند.

سیناترا جدا از فعالیت در عرصه موسیقی، در زمینه سینما نیز حضوری چشم‌گیر داشت و با تحسین‌های زیادی مواجه شد. او در چندین فیلم بازی کرد و به خاطر ایفای نقش در بسیاری از آن‌ها مورد ستایش قرار گرفت و نامزد دریافت جوایز زیادی شد.

این هنرمند در طول دوران طولانی فعالیت کاری خود موفق به کسب عناوین پرشماری شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ۱۱ جایزه گرمی، ۴ جایزه گلدن گلوب، ۳ جایزه اسکار، ۴ جایزه NME و تعداد پرشماری جوایز دیگر شده است. نام او در تالار مشاهیر هنری بسیاری از نقاط مختلف دنیا ثبت شده است و بدون شک از او می‌توان به‌عنوان یکی از شخصیت‌های مطرح قرن بیستم یاد کرد.

فرانک سیناترا در مه ۱۹۹۸ پس از ۵۳ سال حضور مستمر و تاثیرگذار در عرصه موسیقی و همچنین عرصه سینما، در ۸۳ سالگی از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
سبک ها : پاپ - جز -
2022
آلبوم وکال جز صدا The Voice اثری پراحساس و رویاپردازانه از فرانک سیناترا Frank Sinatra است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2022
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 16
دانلود آلبوم
2019
آلبوم برترین‌های فرانک سیناترا Frank Sinatra - Essentials مجموعه‌ای از بهترین آهنگ های فرانک سیناترا در طول فعالیت ۵۳ ساله در عرصه موسیقی است. صدای صاف و شفاف از او هنرمندی... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 51
دانلود آلبوم
دانلود آلبوم موسیقی Frank-Sinatra-Sinatra-Best-of-the-Best
2011
آلبوم سیناترا: بهترین بهترین‌ها Sinatra: Best of the Best مجموعه‌ای از آثار ماندگار این خواننده مشهور و تکرارنشدنی است. این آلبوم منتخبی از درخشان‌ترین آثار او است که با... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2011
کیفیت : FLAC 16bit
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 24
دانلود آلبوم
1955
آلبوم جاز و آواز در سحرگاه In the Wee Small Hours نهمین آلبوم خواننده پرآوازه آمریکایی فرانک سیناترا Frank Sinatra است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1955
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 16
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند