دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار فردی مرکوری - Freddie Mercury

فردی مرکوری

Freddie Mercury

(1969-1991)

فردی مرکوری Freddie Mercury آهنگساز، خواننده و ترانه‌سرای مشهور انگلیسی است و می‌توان او را اصلی‌ترین عامل درخشش گروه ماندگار کوئین Queen دانست. او در سال ۱۹۶۴ در تانزانیا متولد شد و در سال ۱۹۹۱ بر اثر ابتلا به بیماری ایدز درگذشت. اصالت خانوادگی او به فارس‌های هندی بازمی‌گردد و نام او در هنگام تولد فرخ بلسارا بود. عمده شهرت او به توانایی و استعداد کم‌نظیرش در خواندن آواز در ۴ اکتاو و همچنین اجراهای زنده پرشور بازمی‌گردد. مرکوری و کوئین در زمان خود، به‌واسطه توانایی‌های او و موسیقی دقیق و همچنین ترانه‌های متمایز، پادشاهان دنیای موسیقی بودند که از محبوبیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بودند و بر بسیاری از گروه‌های پس از خود تاثیر گذاشتند. او علاوه بر همکاری با کوئین آثاری را به‌صورت فردی منتشر کرده است. در سال ۲۰۰۱ نام فردی مرکوری و گروه کوئین در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد. در سال ۲۰۰۳ نام او در تالار مشاهیر ترانه‌سرایان ثبت شد و در سال ۲۰۰۴ وارد تالار مشاهیر موسیقی بریتانیا شد. از او با عنوان یکی از برترین خوانندگان تمام تاریخ یاد می‌شود و برخی از مجلات از او با عنوان برترین خواننده تاریخ یاد می‌کنند.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
سبک ها : راک -
2012
آلبوم نسخه‌های اصلی • تک آهنگ‌ها • نسخه‌های کم‌یاب Original Version • Single Version • Rarities مجموعه‌ای از آثار فردی مرکوری Freddie Mercury آهنگساز، ترانه‌سرا و خواننده... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2012
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 38
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :