دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار کوئین - Queen

کوئین

Queen

(1970-)

کوئین Queen یکی از محبوب‌ترین گروه‌هایی است که در تاریخ موسیقی راک ظهور کرده است. این گروه کار خود را از سال ۱۹۷۰ آغاز کرد. اعضای اولیه این گروه را فردی مرکوری Freddie Mercury (با نام اصلی فرخ بلسارا Farrokh Bulsara، خواننده اصلی و پیانیست)، برایان می Brian May (گیتاریست و خواننده)، راجر تیلور Roger Taylor (درامر و خواننده)، جان دیکن John Deacon (بیسیست) تشکیل می‌داد. این گروه پیش از پیوستن مرکوری با نام لبخند Smile فعالیت می‌کرد. در ادامه با پیوستن مرکوری که او از طرفداران آن‌ها بود، این گروه با نام کنونی فعالیت خود را آغاز کرد و خیلی زود به شهرت جهانی رسید. این گروه در ابتدا کار خود را پراگرسیو راک آغاز کرد و در ادامه به سمت سبک‌های عامه‌پسندانه‌تری چون آرنا راک و پاپ راک حرکت کرد و آثارش به موسیقی مناسب رادیو نزدیک شد. شخصیت اصلی این گروه فردی مرکوری است که به عنوان یکی از برترین خوانندگان قرن بیستم شناخته می‌شود و نقش بسیار زیادی در محبوبیت این گروه در دنیا داشت. او به واسطه شخصیت جذاب و اجراهای پرانرژی و همچنین ترانه‌های عامیانه جدا از این گروه نیز به عنوان شخصیتی محبوب در دنیای موسیقی زبان‌زد است.

از زمان شروع به کار این گروه تا به امروز، همواره آثار کوئین از محبوبیت زیادی در میان مخاطبان موسیقی برخوردار بوده است. بین ۱۷۰ تا ۳۰۰ میلیون نسخه از آثار این گروه به فروش رسیده است؛ امری که باعث می‌شود آن‌ها در زمره برترین گروه‌ها از حیث موفقیت تجاری قرار گیرند. اولین آلبوم این گروه با نام Queen در سال ۱۹۷۳ منتشر شد و آن‌ها با آلبوم دومشان، Queen II در بریتانیا به موفقیت رسیدند و در ادامه آلبوم‌های حمله قلبی محض Sheer Heart Attack  و شبی در اپرا A Night at the Opera  به موفقیت جهانی رسیدند. مشهورترین قطعه این گروه راپسودی بوهمی Bohemian Rhapsody در این دوران نوشته و اجرا شد و نقش زیادی در افزایش محبوبیت آن‌ها داشت. در ادامه آن‌ها با قطعه We Will Rock You توانستند شهرت خود را افزایش دهند. این قطعه به کرات در میادین و مسابقات ورزشی مورد استفاده قرار گرفته است.

کوئین در طول دوران فعالیت خود، ۱۵ آلبوم استودیویی و چند مجموعه و آلبوم اجرای زنده منتشر کرد. این آثار به فروش بسیار خوبی دست یافتند، اما آن‌چه بیش از هر چیزی باعث محبوبیت آن‌ها شد، اجراهای زنده نمایش و پرانرژی بود که فردی مرکوری در آن‌ها نقشی مهم ایفا می‌کرد. یکی از مشهورترین اجراهای زنده تاریخ موسیقی مربوط است به اجرای زنده گروه کوئین در استادیوم ومبلی لندن و کنسرتی با عنوان Live Aid که در حضور هزاران مخاطب حاضر در استادیوم و میلیون‌ها مخاطب تلویزیونی اجرا شد.

پس از فوت فردی مرکوری در سال ۱۹۹۱ این گروه دچار مشکلاتی شد و آخرین آلبوم آن‌ها در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و از آن زمان دیگر هیچ آلبوم با نام کوئین منتشر نشده است. از اعضای اولیه این گروه تنها برایان می و راجر تیلور در گروه باقی مانده‌اند و تورهای زنده‌ای را در همراهی با هنرمندان مهمان برگزار می‌کنند. از جمله هنرمندان مطرحی که با گروه کوئین همکاری داشته‌اند، می‌توان به آدام لمبرت Adam Lambert و پل راجرز Paul Rodgers اشاره کرد.

کوئین تا به امروز موفق به کسب عناوین پرتعداد و پرشماری شده است. از جمله این عناوین می‌توان به جایزه گرمی یک عمر دستاورد هنری در سال ۲۰۱۸،  جایزه بریت نقش برجسته در موسیقی بریتانیایی، جایزه ایور نوولو (Ivor Novello) برای مجموعه ترانه‌های برجسته از سوی آکادمی ترانه‌سرایان، آهنگسازان و نویسندگان بریتانیا و ... اشاره کرد. بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ نام هر ۴ عضو اصلی این گروه وارد تالار مشاهیر ترانه‌سرایان شد و در سال ۲۰۰۱ نام کوئین در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
۱
۲
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :