دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار ایان گیلان - Ian Gillan

ایان گیلان

Ian Gillan

(1962-)

ایان گیلان Ian Gillan خواننده و ترانه‌سرای مشهور انگلیسی است. او متولد سال ۱۹۴۵ است و از سال ۱۹۶۲ وارد دنیای موسیقی شده است. شروع دوران کاری او با عضویت در گروه قسمت ششم Episode Six بود؛ اما عضویت در گروه مشهور دیپ پرپل Deep Purple به‌عنوان خواننده و نویسنده متن ترانه نقطه اوج کارنامه او تا به امروز است و عمده شهرت او نیز به همکاری این گروه باز می‌گردد. او با صدای توانمند خود و امکان خواندن در گستره زیادی از دامنه‌های صوتی توانسته نام خود را به‌عنوان یکی از برترین وکالیست‌های دوران معاصر مطرح نماید. او تاثیر زیادی از الویس پرسلی Elvis Presley گرفته است، امری که به وضوع در عموم آثار او مشهود و هویدا است. او علاوه بر همکاری با دیپ پرپل و دیگر گروه‌ها، از سال ۱۹۸۸ به فعالیت فردی روی آورد و شروع به انتشار آثارش به صورت فردی کرد. ایان گیلان تا به امروز ۷ آلبوم به صورت فردی و ۱۵ آلبوم را در همراهی با Deep Purple منتشر کرده است و همچنین ۱۰ آلبوم نیز در همراه با گروه شخصی‌اش  Ian Gillan Band & Gillan منتشر کرده است. او سابقه همکاری گروه‌های دیگری را نیز در کارنامه دارد و چند آلبوم نیز در همراهی با آن‌ها منتشر کرده است. در سال ۲۰۱۶ نام ایان گیلان به‌عنوان یکی از اعضای دیپ پرپل در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
سبک ها : کلاسیک راک - راک -
1979
آلبوم کلاسیک راک آقای هستی Mr. Universe اثری از خواننده و نوازنده مشهور، ایان گیلان Ian Gillan است. او یکی از اعضای گروه پرآوازه دیپ پرپل Deep Purple است و به‌عنوان یکی از... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1979
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 16
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :