دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار لودویگ فان بتهوون - Ludwig van Beethoven

لودویگ فان بتهوون

Ludwig van Beethoven

لودویگ فان بتهوون Ludwig van Beethoven آهنگساز جاودان تاریخ موسیقی است. جایگاه بتهوون به‌قدری است که تاریخ موسیقی بدون نام بردن از وی ناقص است. او دسامبر ۱۷۷۰ و در میانه دوران کلاسیک موسیقی متولد شد و با تاثیری شگرف بر تاریخ موسیقی در سال ۱۸۲۷ در ست ۵۷ سالگی از دنیا رفت. بتهوون از سنین کودکی شروع به یادگیری موسیقی کرد و ۲۱ ساله بود که به وین رفت و نزدیک موسیقی‌دان بزرگ جوزف هایدن Joseph Haydn شروع به آموختن آهنگسازی کرد.

بتهوون را پایان‌دهنده به دوره موسیقی کلاسیک و آغازگر موسیقی رمانتیک می‌دانند. موسیقی او نه‌تنها متعلق به زمان خودش نبود، بلکه فراتر از زمان‌ها است، موسیقی او متعلق به ابدیت است. هر چند او در طول مدت زندگی‌اش تنها ۹ سمفونی نوشت که از بسیاری از آهنگسازان قبل و بعدش کمتر است، اما او با همین سمفونی و کمال‌گرایی محض، آثاری خلق کرده است که از هر حیث تمام‌وکمال محسوب می‌شوند و به‌عنوان میراثی برای تاریخ موسیقی و بشریت محسوب می‌شوند.

با این‌که بتهوون آثار زیادی در فرم‌های قدیم موسیقی نوشته بود، اما پس از آن با افزودن فرم جدید اسکرتسو Scherzo (قطعات کوتاه یا قطعاتی کوتاه جداشده از قطعات بزرگ) به‌جای منوئه Menuet به سونات و واریاسیون، انقلاب دیگری در موسیقی را آغاز کرد. پس از ۳۰ سالگی اوج درخشش موسیقی بتهوون در تاریخ موسیقی است، او در این دوران و در حد فاصل ۳۳ تا ۴۲ سالگی آثار عمیقی خلق کرد که کمتر آهنگسازی تا به امروز شبیه آن را آفریده است.

معروف‌ترین آثاری که از او به یادگار مانده است و مرزهای ملل مختلف را درنوردیده و در تمام دنیا شهره است، سونات مهتاب و مومان نهایی سمفونی نهم است. همچنین از او سمفونی‌ها و سونات‌های درخشان دیگری به یادگار است که هر کدام جز برترین آثار موسیقی کلاسیک محسوب می‌شوند. اگر سخت‌گیری و کمال‌گرایی بتهوون نبود، بدون شک از او آثار بیشتری به یادگار مانده بود، اما با همین ۹ سمفونی او را می‌توان در زمره برترین آهنگسازان تاریخ قرار داد.

بتهوون در پایان عمر ناشنوا شد و نتوانست تشویق بی‌امانی که در سال ۱۸۲۴ نثار شاهکار جاودانش، مومان نهایی در سمفونی نهم می‌شود را بشنوند. تاثیر این سمفونی بر دوران خود شگفت‌انگیز بود و فردریش شیلر شاعر مشهور آلمانی، شعر سرود شادی را تحت این سمفونی نوشت و تاثیر این اثر بر دوران پس از خود همچنان ادامه دارد. علاقه وافر نوریو اگا رئیس سابق سونی، به این سمفونی باعث شد تا حجم سی‌دی به‌اندازه‌ای باشد که این سمفونی در آن جا شود و بنابراین حجم هر سی‌دی ۷۰۰ مگابایتی شد که در حال حاضر شاهدیم.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
۱
۲
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :