دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار نصرت فاتح علی خان - Nusrat Fateh Ali Khan

نصرت فاتح علی خان

Nusrat Fateh Ali Khan

(1965-1997)

نصرت فاتح علی خان Nusrat Fateh Ali Khan آهنگساز و خواننده مشهور و پرآوازه پاکستانی است. او متولد سال ۱۹۴۸ در فیصل آباد استان پنجاب است و از سال ۱۹۶۵ وارد دنیای موسیقی شده است. پدر او فاتح علی خان از هنرمندان مطرح سبک قوالی بود و پیش از او نیز این هنر به مدت ۶۰۰ سال در این خانواده رواج داشته است. موسیقی قوالی از مضامین عرفانی و صوفیانه الهام گرفته است و با فرهنگ منطقه پاکستان ترکیب شده و تبدیل به یکی از نمادهای فرهنگی این کشور شده است. زیستن زیر نظر پدری هنرمند و و رشد در بستر خانواده‌ای متعلق به این سبک خاص، باعث شد تا او نیز خیلی زود به این سبک علاقه‌مند شود و به‌صورت حرفه‌ای به آن وارد شود و در ادامه خود را به‌عنوان نماد آن معرفی کند. از او با عنوان سلطان قوالی نیز یاد می‌شود.

این هنرمند از مطرح‌ترین هنرمندان بین‌المللی پاکستانی است که در سرتاسر دنیا به اجرای موسیقی پرداخته است و نقش بی‌مثال در معرفی پاکستان و موسیقی قوالی به دنیا داشته است. از صدای او به‌عنوان یکی از پرقدرت‌ترین صداهایی که تا به امروز ضبط شده است، یاد می‌شود. شدت صدای او چیزی ورای عموم تصورات است و توانایی اجرا به مدت طولانی در شدت صدای بالا، امری بود که باعث شده کمتر هنرمندی مانند نصرت فاتح علی خان یافت شود. او در بیش از ۴۰ کشور دنیا به اجرای زنده پرداخت و آثارش به فروش چشم‌گیری دست یافتند. سرانجام در سال ۱۹۹۷ این هنرمند تکرارنشدنی در سن ۴۸ سالگی از دنیا رفت.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :