دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار پیتر گابریل - Peter Gabriel

پیتر گابریل

Peter Gabriel

(1967-)

پیتر گابریل Peter Gabriel (با نام کامل Peter Brian Gabriel) خواننده و ترانه‌سرای صاحب‌نام انگلیسی و خواننده اصلی گروه پراگرسیو راک مشهور جنسیس Genesis است. پیتر گابریل متولد ۱۹۵۰ در چابهام انگلیس است و فعالیت در عرصه موسیقی را از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده است. پس از موفقیت‌های زیاد و درخشش و مطرح شدن نام او به‌همراه گروه جنسیس، در سال ۱۹۷۵از این گروه جدا شد و به فعالیت فردی روی آورد و در این عرصه نیز بسیار موفق بود. این خواننده، از هنرمندان مطرح دنیا در زمینه موسیقی ملل است و در فستیوال‌های متعدد آثاری خلق کرده است که در دنیا از شهرت زیادی برخوردارند. وجه بین‌المللی از او شخصیتی ممتاز ساخته است که نقطه اوج آن را می‌توان در ترانه بیکو در سال ۱۹۸۰ بر علیه رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی دید. از دیگر اقدامات بشردوستانه او می‌توان کمک به مردم فلسطین و خصوصا منطقه غزه بود که تحت رژیم آپارتاید دیگری تحت فشار هستند را یاد کرد. او همچنین سابقه ساخت موسیقی متن برای فیلم‌های سینمایی چون Passion در سال ۱۹۸۹و همچنین فیلم پیاده‌روی طولانی به خانه Long Walk Home اشاره کرد.

پیتر گابریل تا به امروز به عناوین و جوایز پرشماری در عرصه موسیقی دست یافته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ۳ جایزه موسیقی بریت در بریتانیا (معادل گرمی در آمریکا)، ۶ جایزه گرمی، جایزه یک عمر فعالیت هنری از مجله کیو Q و همچنین Ivor Novello Awards اشاره کرد. در سال ۲۰۱۰ نام پیتر گابریل به‌خاطر تاثیر بر نسل‌های مختلف موسیقی، به‌عنوان یکی از نمادهای BMI ثبت شد. در سال ۲۰۰۸ مجله تایم نام او را در میان ۱۰۰ فرد تاثیرگذار دنیا قرار داد. این عناوین تنها بخشی از دستاوردهای هنری این چهره سرشناس تاریخ موسیقی است. نام پیتر گابریل ۲ بار وارد تالار مشاهیر راک اند رول شده است؛‌ یک بار در سال ۲۰۱۰ به‌واسطه عضویت در گروه جنسیس و یک بار در سال ۲۰۱۴ به‌واسطه فعالیت‌های فردی. پیتر گابریل تا به امروز ۶ آلبوم با گروه جنسیس، ۹ آلبوم به‌صورت فردی و ۴ آلبوم موسیقی متن منتشر کرده است.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :