دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار پیتر گرین - Peter Green

پیتر گرین (1966-)

Peter Green

پیتر گرین Peter Green (با نام کامل پیتر آلن گرینبام Peter Allen Greenbaum) خواننده و ترانه‌سرا و همچنین گیتاریست بلوز راک مشهور انگلیسی است. او متولد سال ۱۹۴۶ است و یادگیری موسیقی را از سال ۱۱ سالگی آغاز کرد و از سن ۱۵ سالگی نواختن تخصصی گیتار را آغاز کرد و سرانجام از سال ۱۹۶۶ به‌صورت حرفه‌ای وارد دنیای موسیقی شده است. او یکی از اعضای اولیه و موسس گروه پرآوازه و تکرارنشدنی و جریان‌ساز فلیتوود مک Fleetwood Mac است. او در سال ۱۹۶۷ به همراه میک فلیتوود Mick Fleetwood، باب برانینگ Bob Brunning، جرمی اسپنسر Jeremy Spencer و جان مک‌وای John McVie این گروه را تاسیس کرد و در طول این سال‌ها موفقیت‌های کم‌نظیری را همراه با این گروه تجربه کرد و بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه از آثار این گروه را به فروش رساند که باعث شده نام این گروه در زمره موفق‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی قرار گیرد.

پیتر گرین جدا از این گروه فعالیت‌های فردی خود را نیز دنبال می‌کند. فعالیت حرفه‌ای استمرار کلی نداشته است و در دوره‌های زمانی فعالیت خود را متوقف کرده است. از سال ۲۰۱۰ تا به امروز او فعالیت چشم‌گیری در عرصه موسیقی نداشته است. او یکی از نمادهای اصلی دوران بزرگ دوم در جریان موسیقی بلوز بریتانیا است. بی‌بی کینگ B.B. King خواننده و ترانه‌سرای مشهور آمریکایی در مورد او می‌گوید:‌ «او شیرین‌ترین لحن صدایی را دارد که تا به امروز شنیده‌ام؛ او تنها کسی است که باعث می‌شود عرق سرد روی پیشانی من ظاهر شود». اریک کلاپتون Eric Clapton گیتاریست افسانه‌ای نیز از ستایش‌گران توانایی نوازندگی او است. مجله رولینگ استون نام او را در رده ۵۸ در میان ۱۰۰ گیتاریست برتر تاریخ جای داده است. قطعه The Supernatural از ساخته‌های او در میان ۵۰ قطعه برتر موسیقی که با گیتار اجرا شده‌اند، جای دارد. مجله موجو این هنرمند را در رده سوم برترین گیتاریست‌های تاریخ جای داده است. در سال ۱۹۹۸ نام پیتر گرین در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد.

این هنرمند تا به امروز ۷ آلبوم را به صورت فردی و ۴ آلبوم را در همراهی با گروه فلیتوود مک منتشر کرده است. این هنرمند کم‌نظیر  در ۲۵ جولای ۲۰۲۰ و در سن ۷۳ سالگی از دنیا رفت.

 

به روز رسانی : ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
سبک ها : بلوز راک - راک -
1970-2020
آلبوم بلوز راک پایان بازی The End of the Game اثری از پیتر گرین Peter Green گیتاریست و خواننده و ترانه‌سرای پرآوازه است. او یکی از اعضای موسس گروه فلیتوود مک Fleetwood Mac... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1970-2020
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
1978-1997
آلبوم بلوز راک در آسمان‌ها In the Skies اثری از خواننده و ترانه‌سرای مشهور و تحسین‌شده، پیتر گرین Peter Green است. او یکی از اعضای موسس گروه پرآوازه فلیتوود مک Fleetwood... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1978-1997
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 9
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند