دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار پیوتر ایلیچ چایکوفسکی - Pyotr Ilyich Tchaikovsky

پیوتر ایلیچ چایکوفسکی

Pyotr Ilyich Tchaikovsky

(1840-1893)

پیوتر ایلیچ چایکوفسکی Pyotr Ilyich Tchaikovsky (به روسی Пётр Ильи́ч Чайко́вский) آهنگساز مشهور اهل کشور روسیه و یکی از بزرگ‌ترین آهنگسازان تمام تاریخ است. او یکی از برجسته‌ترین آهنگسازان دوران رمانتیک است که باعث محبوبیت موسیقی روسیه در نقاط مختلف دنیا شد. این آهنگساز در سال ۱۸۴۰ در شهر وتکینسک Votkinsk است. او در ابتدا تحصیلات خود را به عنوان کارمند آغاز کرد، اما به واسطه فرصت یادگیری که در آن دوران روسیه برای یادگیری عمومی موسیقی وجود داست، به موسیقی گرایید و وارد هنرستان موسیقی سنت پترزبورگ شد و در سال ۱۹۶۵ از این هنرستان با گرایش موسیقی غرب فارغ‌التحصیل شد.

یادگیری موسیقی غربی، او را از سنت موسیقی ملی‌گرای آهنگسازان گروه پنج جدا کرد و به همین سبب مسیر موسیقی او با این گروه در تضاد قرار داشت، اما او فردی جدای از سنت موسیقی این کشور نبود، اگرچه ساختار موسیقی منحصر به فردی داشت، اما حالت موسیقی روس در تمامی آثار او به وضوح مشهود است. تقابل و تعامل موسیقی غربی با موسیقی روسیه، یک موضوع مورد بحث در دوران چایکوفسکی بود و به همین سبب هویت ملی همواره به عنوان امری پیچیده در آثار این آهنگساز مطرح است.

پس از شهرت و اعتباری که او با آثارش به دست آورد، او در برهه‌ای به علت فوت مادر و دوست نزدیکش و همچنین جدایی از همسر و حامی اصلی‌اش، نادژدا فون مک Nadezhda von Meck پس از سیزده سال زندگی، بحران‌هایی در زندگی‌اش به وجود آمد و دچار افسردگی شد. این مسئله باعث کاهش فعالیت این آهنگساز شد و مانع از تجلی بیشتر نبوغ او در دنیای موسیقی شد. پیوتر ایلیچ چایکوفسکی در سال ۱۸۹۳ در سن ۵۳ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری وبا درگذشت، اما با گذشت بیش از ۱۵۰ سال آثار او همچنان شنیده می‌شود و همچنان مورد تحسین است. در آثار او پیچیدگی‌های گذشته موسیقی کلاسیک و رمانتیک کمتر یافت می‌شود و همین امر او را به هنرمندی جریان‌ساز بدل کرده است. اگرچه در روسیه او را به عنوان هنرمندی غیرمتعهد به موسیقی ملی معرفی می‌کردند، اما غربی‌ها او را به عنوان هنرمندی می‌شناختند که المان‌های فرهنگی کشورش را در قالب موسیقی به دنیا صادر می‌کرد، زیرا که او بسیاری از اصول موسیقی غربی را دنبال نمی‌کرد. دریاچه قو Лебединое озеро (Swan Lake) مشهورترین ساخته او و یکی از پرطرفدارترین نمایش‌های باله دنیا است.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :