دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار راجر واترز - Roger Waters

راجر واترز

Roger Waters

(1964-)

راجر واترز Roger Waters (با نام کامل George Roger Waters) آهنگساز، ترانه‌سرا، خواننده و نوازنده مشهور بریتانیایی است. این هنرمند متولد سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم  است. او در سال ۱۹۴۳ متولد شد و در دوره‌ای متولد شد که این جنگ به کشته شدن پدر او انجامید و پس از آن زیستن در شرایط زندگی در دوران جنگ سرد، نقش زیادی در شکل‌گیری سبک فکری و هنری او بازی کرد.

او از سال ۱۹۶۴ وارد دنیای موسیقی شد، اما عمده شهرت او به تاسیس و حضور در گروه پراگرسیو راک مشهور پینک فلوید  Pink Floyd باز می‌گردد. راجر واترز در کنار سید برت از عوامل اصلی موفقیت‌های تاریخی گروه پینک فلوید است. از او می‌توان به عنوان مغز متفکر و موتور محرکه گروه در مشهورترین و موفق‌ترین آلبوم‌های گروه مانند نیمه تاریک ماهThe Dark Side of the Moon ، کاش این‌جا بودی Wish You Were Here و دیوار The Wall نام برد.

واترز تا سال ۱۹۸۵ به همکاری با پینک فلوید ادامه داد و در این سال طی فرآیند و اتفاقاتی ناخوش‌آیندی از گروه جدا شد و از آن زمان تا به امروز فعالیت انفرادی خود را در پیش گرفته است. موسیقی که او به‌صورت فردی ارائه می‌دهد علی‌رغم همه شباهت‌های ساختاری که به کارهایش در پینک فلوید دارد، از ساختاری متمایز و متفاوت برخوردار است و این آلبوم‌ها خاص خود او به‌نوعی مانیفست‌های فکری او محسوب می‌شوند. او ۱۲ آلبوم را در همراهی با پینک فلوید منتشر کرد و جدا از این گروه نیز تا به امروز ۵ آلبوم استودیویی منتشر کرده است که همگی به علت مضامین و ساختار پیشرو مورد توجه جهانی واقع شده است. او همچنین سابقه زیادی در همکاری با هنرمندان مطرحی چون دیوید بویی David Bowei، اریک کلاپتون Eric Clapton و برایان آدامز Bryan Adams آلبوم پنجم او با نام آیا این واقعا آن زندگی بود که ما می‌خواستیم؟ Is This The Life We Really Want? در سال ۲۰۱۷ نگاه ویژه‌ای به شرایط جاری در زندگی ساکنان کره زمین و خصوصا بحران پناه‌جویان دارد. یکی دیگر از جاذبه‌های موسیقایی این هنرمند، اجراهای جذاب و انتقادی است که همواره با استقبال بسیار خوبی در سطح جهان مواجه می‌شود.

راجر واترز جدا از فعالیت در عرصه موسیقی، در زمینه فعالیت‌های اجتماعی نیز حضور فعالی دارد. او در کنار دیوید گیلمور David Gilmour و برایان اینو Brian Eno از مشهورترین موسیقی‌دانان عضو جنش بایکوت فرهنگی اسرائیل هستند و همواره در زمینه جلب حمایت جهانی در جهت محکومیت‌های این رژیم فاشیستی حضور چشم‌گیری از خود به نمایش گذاشته‌اند. جدا از مسئله فلسطین، این هنرمند در زمینه دیگر رخدادهای جهانی از جمله گسترش نئولیبرالیسم، تهدیدها علیه آزادی (از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به کنش مدنی علیه بازداشت جولیان آسانژ، روزنامه‌نگار استرالیایی و موسس وب‌سایت ویکی‌لیکس اشاره کرد) و دیگر مخاطراتی که بشریت را تهدید می‌کند، نیز حضوری فعال دارد.

راجر واترز و پینک فلوید از تاثیرگذارترین نام‌ها در تاریخ موسیقی و خصوصا موسیقی راک هستند و هنرمندان پس از آن‌ها از این گروه و شخص او و آثار آن‌ها تاثیر پذیرفته‌اند. نام او به‌عنوان یکی از اعضای پینک فلوید در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شده است.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
۱
۲
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :