دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار استینگ - Sting

استینگ

Sting

(1971-)

استینگ Sting نام مستعار گوردون متیو توماس سامنر Gordon Matthew Thomas Sumner خواننده، آهنگساز، نوازنده و بازیگر انگلیسی است. او یکی از برجسته‌ترین هنرمندان سبک نیو ویو است که در همراهی با گروه پرآوازه پلیس The Police به شهرت بسیار زیادی دست یافت. این هنرمند متولد سال ۱۹۵۱ در شهر والسند و در خانواده‌ای کارگری است. دوران کودکی او در این شهر بندری سپری شد. پس از ورود به مدرسه او تحت تاثیر گروه‌هایی چون کریم Cream و مانفرد مان Manfred Mann به موسیقی علاقه‌مند شد. سپس وارد دانشگاه شد و  پس از آن دوران پرفراز و نشیبی که او در آن شغل‌های متعددی از جمله مامور مالیات، راننده اتوبوس، معلم و ... را تجربه کرد. او فعالیت در عرصه موسیقی را از سال ۱۹۷۱ در گروه‌های کوچک و ناشناخته جاز آغاز کرد. از همین جا بود که او به واسطه لباس‌های سیاه و زردی که او را شبیه به زنبور می‌کرد، نام مستعار استینگ را برای خودش برگزید و نام این هنرمند در حال حاضر در تمام دنیا شناخته شده است و حتی فرزندان و مادرش نیز او را با این نام صدا می‌کنند.

نزدیک به پنج دهه از فعالیت هنری استینگ در دنیای موسیقی می‌گذرد. او پس از شروع اولیه فعالیت در سال ۱۹۷‍۱، در سال ۱۹۷۷ گروه پلیس را در همراهی با استیورات کوپلند Stewart Copeland (درامر و پرکاشنیست)، اندی سامرز Andy Summers (گیتاریست) و هنری پادووانی Henry Padovani (گیتاریست) تاسیس کرد و خود او نیز نقش خواننده و نوازنده گیتار بیس، کیبورد، ساکسیفون، هارمونیکا و کنترباس را بر عهده داشت. تاسیس این گروه این آغازی بر مسیر شهرت و اعتبار جهانی این هنرمند بود. فعالیت اصلی استینگ و گروه پلیس به سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۳ معطوف است و گروه در این سال‌ها با عرضه ۵ آلبوم توانست به محبوبیت جهانی گسترده‌ای دست یابد و موفق به کسب عناوین پرشماری از جمله ۶ جایزه گرمی و۲ جایزه بریت شود. همکاری استینگ و گروهش در سال ۱۹۸۴ خاتمه یافت و او از سال ۱۹۸۵ فعالیت فردی خود را آغاز کرد و توانست به شهرتی فراتر از آن‌چه در همکاری گروهی به آن دست یافته بود، برسد.

استینگ یکی از موفق‌ترین و تحسین‌شده‌ترین هنرمندان قرن بیستم و پس از آن است. آثار او سبک‌های متنوعی از جمله راک، جاز، رگی، نیو ایج، کلاسیک و ... را شامل می‌شود. او سابقه همکاری با بسیاری از هنرمندان و گروه‌های مشهور جهانی از جمله پیتر گابریل Peter Gabriel، راد استیورات Rod Stewart، گروه دایر استریتس Dire Straits و ... را در کارنامه دارد. او جدا از ۵ آلبومی که در همراهی با گروه پلیس منتشر کرد، ۱۳ آلبوم را نیز به صورف فردی منتشر کرده است. بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثار این هنرمند (چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی) به فروش رسیده است که باعث می‌شود نام او در میان پرفروش‌ترین نام‌های صنعت موسیقی مطرح باشد. او جدا از موفقیت‌های تجاری از حیث هنری نیز همواره با ستایش همراه شده است و تا به امروز موفق به کسب ۱۷ جایزه گرمی، ۳ جایزه بریت، یک جایزه گلدن گلوب، یک جایزه امی و ۴ بار نامزدی دریافت جایزه اسکار را در کارنامه دارد. قطعه هر نفسی که تو می‌کشی Every Breath You Take بیشترین پخش را در تاریخ رادیو دارد و برای او جایزه BMI را به همراه داشت. در سال ۲۰۰۲ او به واسطه یک عمر فعالیت مستمر و درخشان، موفق به کسب جایزه ایوور نوولو Ivor Novello شد و در همین سال نام او در تالار مشاهیر ترانه‌سرایان ثبت شد. در سال ۲۰۰۳ نام این هنرمند وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد و در سال ۲۰۱۷ موفق به کسب جایزه پلار شد. در سال ۲۰۰۶ مجله Paste نام استینگ را در رده ۶۲ برترین ترانه‌سرایان زنده قرار داد و مجله VH1 نام او را در ۶۳ برترین هنرمندان راک تاریخ جای داده است و او در رده ۸۰ برترین ستارگان موسیقی قرن بیستم مجله Q جای گرفته است.

این هنرمند جدا از عرصه موسیقی در چند فیلم و مستند نیز به ایفای نقش پرداخته است.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :