دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار پلیس - The Police

پلیس (1977-2008)

The Police

گروه بریتانیایی پلیس The Police یکی از مشهورترین گروه‌های موسیقی راک است که به‌واسطه عضویت استینگ Sting همچنان اعتبار خود را حفظ کرده است. استینگ شخصیتی است که در دنیای موسیقی می‌درخشد و آثار او از محبوبیت کم‌نظیری برخوردار هستند. این گروه در سال ۱۹۷۷ در لندن تشکیل شد و تا سال ۱۹۸۶ به فعالیت خود ادامه داد. پلیس یکی از محبوب‌ترین گروه‌های موسیقی اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ میلادی است. این گروه به‌عنوان یکی از اولین گروه‌های موج نو محسوب می‌شود که توانست به موفقیت تجاری برسد و به‌َعنوان یکی از برجسته‌ترین گروه‌های بریتانیایی محبوب در آمریکا مطرح شود. موسیقی پلیس که خود از پانک، رگی Reggae و جاز الهام گرفته بود، تاثیر زیادی برای گروه‌ها و سبک‌های پست از خود گذاشت.

پلیس تاکنون ۵ آلبوم رسمی منتشر کرده است و تورهای زیادی برگزار کرده است و آثار آن از همان ابتدا مورد اقبال منتقدان و مخاطبان موسیقی واقع شده است. به‌عنوان نمونه آلبوم Synchronicity در سال ۱۹۸۳ منتشر شد و صدرنشین جدول فروش بریتانیا و آمریکا شد و بیش از ۸ میلیون نسخه از آن به فروش رسید. در مجموع بیش از ۷۵ میلیون نسخه از آثار این گروه در دنیا به فروش رسیده است که آن‌ها را به یکی از پرفروش‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی بدل می‌کند. در سال ۲۰۰۸ پلیس باارزش‌ترین گروه موسیقی دنیا بود.

پلیس موفق به کسب جوایز پرشماری شده است که ۶ جایزه گرمی، ۲ جایزه بریت Brit، یک جایزه جونو Juno و ... بخشی از آن‌ها است. در سال ۲۰۰۳ نام این گروه در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد. ۴ آلبوم از ۵ آلبوم این گروه در میان ۵۰۰ آلبوم برتر مجله رولینگ استون جای دارند و پلیس به‌عنوان یکی از صد گروه برتر تاریخ در فهرست مجله رولینگ استون جای دارد.

به روز رسانی : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
2018
آلبوم سافت راک استراتژی‌های منعطف Flexible Strategies مجموعه‌ای از قطعات B-Side گروه ماندگار پلیس The Police است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2018
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 12
دانلود آلبوم
2013
آلبوم پراگرسیو راک پایان Epilogue اثری دراماتیک از گروه د پراگ کالکتیو The Prog Collective است. - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2013
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 19
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند