دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار کلش - The Clash

کلش

The Clash

(1976-1986)

کلش The Clash (د کلش) یک گروه راک انگلیسی است که کار خود را از ۱۹۷۶ آغاز کرد و در سال ۱۹۸۶ به کار خود خاتمه داد. این گروه یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین گروه‌ها بر روند شکل‌گیری موسیقی پانک راک است و همچنین نقش زیادی در توسعه سبک‌های نیو ویو و پست پانک داشته است. آثار این گروه تلفیقی از المان‌های سبک‌های مختلف از جمله رگی، فانک و راکبیلی است که در قالب پانک ارائه شده است. اعضای اصلی این گروه را جو استرامر Joe Strummer (خواننده اصلی و نوازنده گیتار ریتم)، میک جونز Mick Jones  (گیتاریست اصلی و خواننده)، پل سیمونون Paul Simonon (گیتار بیس و هم‌خوان) و نیکی تاپر هیدون Nicky Topper Headon (نوازنده درامز و پرکاشن) تشکیل می‌داد. در سال ۲۰۰۳ نام گروه The Clash وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد. مجله رولینگ استون نام این گروه را در رده ۲۸ در میان ۱۰۰ هنرمند برتر تاریخ جای داده است.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
سبک ها : پانک راک - راک -
1977-1999
آلبوم پانک راک کلش The Clash اولین آلبوم گروه مشهور کلش است. این گروه یکی از تاثیرگذارترین گروه‌های تاریخ موسیقی است که نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه سبک پانک داشته است و می‌توان... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1977-1999
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 14
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :