دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار تول - Tool

تول (1990-)

Tool

تول Tool یک گروه راک مطرح آمریکایی است که کار خود را از سال ۱۹۹۰ آغاز کرد و به‌واسطه ارائه موسیقی عمیق، معناگرا و مفهومی به شهرت و اعتبار زیادی دست یافت. اعضای این گروه را مینارد جیمز کینان Maynard James Keenan (خواننده)، آدام جونز Adam Jones (گیتاریست)، دنی کری Danny Carey (درامر) و جاستین چنسلر Justin Chancellor (بیسیست) تشکیل می‌دهند. این گروه در طول دوران سه دهه‌ای فعالیت هنری به جز تغییر در نوازنده بیس و جایگزینی جاستین چنسلر به‌جای پل دمور Paul D'Amour هیچ تغییری در اعضای خود نداشته است.

موسیقی تول تلفیقی از گستره المان‌های سبک‌های مختلف در قالب موسیقی پراگرسیو است. این گروه کم‌کار و گزیده‌کار در طول دوران فعالیت حرفه‌ای تنها ۵ آلبوم منتشر کرده است؛ اما با همین تعداد توانسته به شهرت و اعتبار کم‌نظیری دست یابد و بتواند نام خود را در میان برترین گروه‌های راک تاریخ ثبت شد. تول تا به امروز ۳ بار برنده جایزه گرمی شده است و از حیث تجاری نیز به موفقیت‌های بزرگی دست یافته است.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
2019
آلبوم پراگرسیو راک فیر ایناکولوم Fear Inoculum اثری از گروه پرآوازه و تحسین‌برانگیز تول Tool است. این آلبوم اثری جذاب و گیرا و پرکشش با فضاسازی شگفت‌انگیز و ترانه‌های عالی... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند