دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار ری چارلز - Ray Charles

ری چارلز

Ray Charles

(1947-2004)

ری چارلز Ray Charles (با نام کامل ری چارلز رابینسون Ray Charles Robinson) آهنگساز، خواننده، ترانه‌سرا و پیانیست آمریکایی است. این خواننده که در میان دوستانش با نام «برادر ری» شناخته می‌شود، اما در دنیای موسیقی با لفظ «نابغه» شناخته می‌شود. او متولد سال ۱۹۳۰ است و به واسطه نابینایی در دوران کودکی شرایط سختی را گذارند و در این میان، مادرش نقش زیادی در پیشرفت او داشت. نابینا بودن او جدا از شرایط سختی که برای او ایجاد کرد، سرچشمه حضور او در مدرسه‌ای خاص در شرایط نژادپرستانه آمریکا شد و اولین آموزش‌های موسیقی او در این مدرسه به سرانجام رسید. او در سن ۱۴ سالگی مادر و برادر خود را از دست و این ضایعه منجر به خودداری او از ادامه تحصیل شد. سه سال بعد در سال ۱۹۴۷ او اولین گام برای حضور در دنیای موسیقی را برداشت و این امر منجر به درخشش او در دهه ۵۰ شد.

ری چارلز اگرچه از هنرمندانی چون چارلز براون Charles Brown و لوئیس جردنLouis Jordan  تاثیر پذیرفت، اما به واسطه توانایی‌های بالا، خود به هنرمندی تاثیرگذار بدل شد که افرادی چون الویس پرسلی Elvis Presley تاثیر بیشتری بر صنعت موسیقی نهاد. او با ترکیب حالات بلوز، جاز، ریتم اند بلوز و گاسپل سبک سول را بنیان نهاد. پس از آن او به وادی موسیقی پاپ، کانتری و ریتم اند بلوز گام نهاد و موفقیت‌های دهه ۵۰ خود را ادامه داد و با دو آلبوم صداهای مدرن در موسیقی کانتری و غربی Modern Sounds in Country and Western Music به موفقیتی گسترده رسید. او اولین سیاه‌پوستی بود که توانست جریان اصلی موسیقی را به سیطره و تسخیر خود درآورد. این هنرمند نابینا در طول دوران زندگی موفق به کسب عناوین و جوایز معتبری زیادی شد که از جمله آن‌ها می‌توان به ۱۷ جایزه گرمی، از جمله جایزه یک عمر فعالیت هنری (۵ جایزه پس از مرگش به او اهدا شد)، جایزه ملی هنر، جایزه موسیقی پولار و ... اشاره کرد. نام او همچنین وارد تالار مشاهیر گرمی شده است. مجله رولینگ استون ری چارلز را به عنوان دهمین هنرمند موسیقی تمام تاریخ معرفی کرده است و همچنین در فهرست خوانندگان این مجله در جایگاه دوم جای دارد. این هنرمند توانمند در سال ۲۰۰۴ و در سن ۷۳ سالگی پس از ۵۷ سال فعالیت درخشان در عرصه موسیقی، از دنیا رفت.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :